Neděle, 28.5.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Línek chce na Chrudimsku pomoci s bojem proti nezaměstnanosti

Ing. Roman LínekZastupující náměstek hejtmana Roman Línek navštíví ve středu 21. října 2009 Chrudimsko, kde chce s představiteli měst a obcí s nejvyšší nezaměstnaností v okrese hovořit o podpoře drobného a středního podnikání a možnostech pro investory.


“V této situace nelze jen mlčky přihlížet k tomu, jak denně na úřadech přibývají noví lidé bez práce. Je třeba situaci ve spolupráci s městy a obcemi okamžitě začít řešit,” říká 1. náměstek pardubického hejmana Roman Línek, který chce hovořit s představiteli měst a obcí na Chrudimsku přímo v terénu.
Návštěvu vicehejtman Roman Línek zahájí v 9 hodin v Hlinsku, kde se setká s místostarostou města Pavlem Šotolou, se kterým chtějí řešit otázku, jak v době ekonomické krize výrazně pomoci zdejšímu regionu. Vedle toho promluví také o vydání publikace o K. V. Raisovi, jehož výročí 150ti let od narození si tento rok v Hlinsku připomínají.  Na to naváže jednání se starostou Svratouchu Jiřím Sochou, kteří se snaží nezaměstnanosti čelit nabídkou veřejných prací. 
V 11 hodin bude 1. Náměstek hejtmana Línek slavnostně očekáván ve Skutči, kde budou řešit se starostou Pavlem Novotným možnosti investic do regionu. Následně ho pak starosta provede nově otevřeným Muzeem obuvi a kamene.
Pracovní cestu Chrudimskem pak vicehejtman Línek zakončí ve 12 hodin v samotné Chrudimi návštěvou tamního hospice. S ředitelkou Marií Blažkovou a jejími spolupracovníky bude hovořit o prvních zkušenostech po zprovoznění tohoto zařízení, na jehož zřízení se kraj podílel částkou 56 milionů korun. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.