Pondělí, 2.10.2023
Ostatní volný časVolný čas

Listopadová PEVNOST má své spravedlivé kladivo

PEVNOST

Ano! Opřeli jsme se do toho pěkně zostra. To je asi ještě pořád ten dojezd po warhammeráckém (a bladerunneřím) rauši z minula, ale vzali jsme v redakci do rukou kladivo a laso a batmobil a pár dalších propriet a vyrazili bojovat proti zločinu komiksové negramotnosti.

Takže se připravte na pořádně výživný článek o Lize spravedlnosti, nejlepčejším a nejsilnějším superhrdinském týmu všech dob – který si to konečně po řadě průtahů (o všech víme!) šine na plátna kin. Kde se potká s marveláckým borcem Thorem, který už potřetí zjistí, že Loki je svině. Jop, velký překvapení, ale my máme toho kluka blonďatýho rádi. Což nám připomíná, že se podíváme na zoubek i Americkým bohům, jednomu z nejlepších seriálů poslední pětiletky. Filmově megasilný měsíc zakončíme velkými recenzemi posledních Kingsmenů a Blade Runnera.

A pak už hurá na literaturu. Vracíme se na slavnou Dunu a poznáme jejího spasitele, s konstáblem Grantem omrkneme záludný venkov v pokračování hitu Řeky Londýna. Nalodíme se na další jízdu s Cizinkou a okoukneme, jak si vede sága o Kate Danielsové… A další a další články. Třeba o jedné epesně temné fantasy sáze od Lukea Sculla a o jedné fascinující sáze s čínským podkresem (aneb znáte Ctnosti králů?). Nestačí? Máme toho mnohem víc… článků, recenzí i novinek. Velká jízda, tenhleten listopad.

Abyste to vydýchali, mrkněte na naše komiksy – Matracman i strip Dana Černého jsou čím dál bizarnější, a tedy lepší. To se pak člověk raději naladí zpět na realitu díky minule ohlášenému a nyní podrobně zrecenzovanému Total War Warhammeru II. Nebo si pište poznámky, jak se dělá steampunkový cosplay – tentokrát konkrétně zbraňové doplňky. Pro ponaučení se podíváme na zoubek debaklu Spojenců v operaci Market Garden a na historii duelů. Fascinující čtení.

A na dojezd to nejlepší z festivalů, YouTube a geekovských vychytávek! To musíte mít!

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.