Visací zámek slaví 35 let ve stejném složení!

Visací zámekLegendární punková kapela a zakladatel punkového království Visací Zámek hraje 35 let ve stejném složení. Celoroční oslavy skupina zahájí mezinárodním turné s punkovou formací Pellethead z anglického Middlesbourghu, která se zúčastní i jejího tradičního výročního koncertu, tentokrát v pražské Lucerně 16. listopadu 2017.

Máme je rádi. Podle BBC je to nejlepší a současně nejhorší kapela, to nám imponuje. Navíc se z nás za tu dobu stali přátelé. Vozí s sebou velmi dobrou whisky a já jim za odměnu dávám náš tabák. Ten je v Anglii drahý,” uvedl Jan “Honny” Haubert, zpěvák skupiny Visací Zámek.

Pellethead je parta, na jejíž vystoupení nikdy nezapomenete. Ať už v dobrém, nebo špatném slova smyslu. Parta šílenců s vlastním a neopakovatelným zvukem, přirovnávající se vzdáleně k The White Stripes nebo Pavement, si získala celou Velkou Británii, ale i USA. I fanoušci Visacího Zámku měli už šanci vidět jejich ojedinělou show, se kterou sklízí úspěchy i v České republice.

Nikdy jsme nechtěli, aby naše hudba byla populární, chtěli jsme znít jinak. To se nám podařilo, a dokonce to i lidi baví. Stejně jako nás,” sdělil Ali Morrison z Pellethead.

Jedeme s nimi turné minimálně potřetí. To nám tenkrát domluvil jeden náš fanoušek, pořád o nich mluvil. Když nám o tom říkal asi třetím rokem, tak jsme povolili. Vzali jsme je na jeden koncert, nám se to líbilo a pak jsme se domluvili na dalších akcích,” upřesňuje Jan “Honny” Haubert.

Druhou část turné odjedou “Visáči” s tradičním souputníkem, pornoknížetem českého folku, Závišem. Koncertní sezónu zakončí dva výroční koncerty 2.12. v Brně a 9.12. v Českých Budějovicích.

 

Termíny turné 35 let Visacího Zámku:
10. 11. Horní Bříza, KD , host Pellethead (UK)
11. 11. Česká Lípa, KD, host Pellethead (UK)
16. 11. Praha – LUCERNA – Velký sál, hosté Pellethead (UK), Záviš
17. 11. Chrudim, RK, host Pellethead (UK)
18. 11. Jablonec nad Nisou, Woko, host Pellethead (UK)
24.11. Miroslav, KD, host Záviš
1.12. Frýdek Místek, Stoun, host Záviš
2.12. Brno, Fléda, host Záviš
9.12. České Budějovice, KD Gerbera, host Záviš

Více na www.visaci.cz nebo www.pellethead.co.uk.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.