Pátek, 24.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

Listopadové bubnování

Listopadové bubnování

V pátek 25. listopadu 2011 proběhne od 16:30 hodin druhé dvouhodinové bubnování Drum Circle otevřené úplným začátečníkům i zkušeným zájemvům v prostorách Výsadkářského klubu Rozhledna. Trochu slavnostní punc mu dodá předávání děkovných listů a oceňování těchto dobrovolníků letošního roku.

Někteří z vás mají určitě dosud v paměti velmi příjemný zážitek ze skupinového bubnování Drum Circle na zahradě MŠ Strojařů. Stalo se tak jednu letošní červnovou neděli.
Realizaci napomohla schválená dotace na projekt “Zdraví na duši i na těle” od Zdravého města Chrudim. Kromě dvou skupinových bubnování projekt zahrnuje také například říjnový zážitkový zdravotní seminář zaměřený na poskytování první pomoci dětem.

V rámci projektu “Ten zkusí to a ten zas tohle”  se v roce 2011 zapojila do nejrůznějších aktivit Mama klubu řada dobrovolníků z řad dětí i dospělých.

Pro příchozí budou k dispozici nejrůznější perkuse, rytmické nástroje, bubny nebo bubínky. Kdo máte, vezměte si svůj nástroj s sebou! Kapacita pátečního setkání je omezena na maximálně 100 osob včetně dětí, které se mohou zúčastnit v doprovodu rodičů zdarma. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Mama klubu od počátku listopadu. Využijte příležitosti a přijďte i s celou rodinou!Listopadové bubnování

Pokud přesto ještě váháte, pak se nechte inspirovat těmito slovy: Drum Circle využívá techniku příbuznou muzikoterapii a prožitkové metody. Ve světě se využívá jako volnočasová aktivita, prostředek relaxace, redukce stresu a forma skupinové terapie. Skupinové bubnování pomáhá najít společnou řeč, stmeluje kolektiv, má velmi pozitivní vliv na zdraví člověka, uvolňuje stres a napětí, snižuje krevní tlak, navodí pocit pohody, propojuje pravou a levou hemisféru.

Bubnování je určeno pro všechny bez rozdílu věku a zkušenosti. Akce si klade za cíl podpořit zdravý životní styl, rozvoj lidské osobnosti, duševní zdraví a nabídnout zajímavou formu volnočasových aktivit. Skupinové bubnování vede zkušený profesionál, facilitátor Petr Šušor, který působí především v Praze, je aktivní perkusionista, zpěvák, tanečník, iniciátor a organizátor indiánského zpívání. Více najdete na http://www.bubnujeme.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.