Neděle, 24.9.2023
KulturaOstatní kultura

Milý strýčku / Lieber Onkel / Querido tío

RoezlLetošní cyklus cestopisných přednášek Kolem světa za 80 minut začne v pátek 21. 10. 2011  poněkud netradičně  komponovaným čtením z dopisů cestovatele a zahradníka Benedikta Roezla (1824 – 1885).

Úryvky z dopisů, které poodkrývají Roezlovo soukromí, strasti jeho dvacetiletých cest po americkém kontinentu, ale i radost z objevů nových rostlin přečtou divadelníci z Divadelního spolku Scéna v Libochovicích. Tento spolek vede Jaromír Tlustý, který se postavě Benedikta Roezla badatelsky věnuje již téměř dvacet let. Podařilo se mu na různých místech světa objevit v archívech, ale především u příbuzných bohatou soukromou korespondenci, z které čerpal. Pořad doplněný hudbou začne v 18:30 ve Vodních zdrojích Chrudim, u příležitosti výročí úmrtí této naší významné osobnosti.
Cyklus přednášek dále bude pokračovat přednáškou o Bolivii (4.11.), indickém Radžastánu (18.11), z afrického kontinentu bude Keňa (2.12.). Témata z Evropy se objeví na nabídce  po Novém roce. Konat se budou díky finanční podpoře Města Chrudim.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.