Maskotem hokejbalového šampionátu bude usměvavý Bendy

Maskotem hokejbalového šampionátu bude usměvavý BendyOd začátku června bude hostit pardubická Tipsport arena Mistrovství světa v hokejbalu 2017. Česká republika hostí světový šampionát podruhé, v Litoměřicích v roce 1998 a v Plzni o jedenáct let později vždy získali zlaté medaile. Celý tým věří, že v touze vrátit zlato domů jej požene zaplněná aréna. A v ní bude bavit fanoušky akční maskot.

Postavička je inspirována hokejbalovým míčkem. Má jasně oranžovou barvu a zdobí ji široký úsměv. Jeho jméno zvolili fanoušci hlasováním na facebooku šampionátu. Ze všech návrhů se vybralo pět jmen: Bally, Bendy, Kulička, Pomík, Topy. Z této pětice zvolilo přes sedm set fandů Bendyho, který získal 235 hlasů. Druhý skončil Pomík a třetí Bally.

Hbitý maskot si během hokejové baráže nazul brusle a zavítal pobavit fanoušky Dynama, pozdravil běžcel na pardubickém půlmaratonu. V neděli si nenechal ujít zahájení dostihové sezony na pardubickém závodišti, utkání amerických fotbalistů a Pardubický sportovní den v Tipsport areně. Podíval se i do Hradce Králové na závod Nova Cupu koncem dubna.

Mistrovství světa v hokejbalu bude nabízet řadu doprovodných akcí. Pardubice budou v průběhu desetidenního šampionátu žít nejen hokejbalem. Na parkovišti u arény vyroste velká fanzóna s dvěma mobilními hřišti, kde budou denně turnaje pro děti a mládež, turnaje pro školy, řada dětských atrakcí, zábavný program, game zóna a také odpolední a večerní kulturní program. Účast přislíbili i známé osobnosti, především hokejisti, kteří si také často zahrají rekreačně hokejbal – Dušan Salfický, Milan Hnilička, Richard Král, Petr Průcha, Jaroslav Kudrna a další. Podívat se přijde určitě i Bendy.

Maskotem hokejbalového šampionátu bude usměvavý Bendy

V termínu světového šampionátu se kromě mistrovství koná v Pardubicích řada velkých akcí, jako jsou Aviatická pouť, Pernštýnská noc, Dětský super den, Zrcadlo umění nebo Den Pardubického kraje. Na hokejbalové mistrovství světa v Pardubicích od 1. do 10. června si lze zakoupit permanentku za 600 korun. Denní vstupné stojí 100 korun. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.

• Oficiální web mistrovství světa: www.pardubice2017.com
• Oficiální facebook mistrovství světa: www.facebook.com/pardubice2017

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.