ME v atletice Berlín 2018

XXIV. Mistrovství Evropy v atletice 2018 se uskuteční v Berlíně ve dnech 6.–12. srpna na Olympijském stadionu. Místo konání vybrala Evropská atletická asociace na svém 138. zasedání 2. listopadu 2013. Německo hostí atletické mistrovství Evropy již potřetí, předchozí šampionáty proběhly v roce 1986 ve Stuttgartu a v roce 2002 v Mnichově. Česká republiku zde bude zastupovat 49 atletů.

Program českých sportovců:

Pondělí 6. 8.

16:30 – 100 m muži (rozběhy) – Stromšík, Veleba, Záleský
16:35 – dálka muži (kvalifikace) – Juška
17:05 – 400 m př. muži (rozběhy) – Brož, Müller, Tuček
17:35 – koule muži (kvalifikace) – Staněk
17:45 – 100 m ženy (rozběhy) – K. Seidlová

Úterý 7. 8.

8:35 – 50 km chůze – Gdula
9:30 – desetiboj muži (100 m) – Doležal, Lukáš
10:10 – koule ženy (kvalifikace) – Červenková
10:25 – desetiboj muži (dálka) – Doležal, Lukáš
10:35 – 400 m muži (rozběhy) – Desenský, Maslák, Šorm
11:50 – desetiboj muži (koule) – Doležal, Lukáš

18:30 – desetiboj muži (výška) – Doležal, Lukáš
19:05 – 100 m ženy (semifinále) – K. Seidlová 
19:05 – tyč ženy (kvalifikace) – Švábíková
19:25 – 100 m muži (semifinále) – Stromšík, Veleba, Záleský 
19:45 – 400 m př. muži (semifinále) – Brož, Müller, Tuček 
20:20 – 10 000 m muži – Jakub Zemaník
20:33 – koule muži (finále) – Staněk 
21:00 – desetiboj (400 m) – Doležal, Lukáš
21:30 – 100 m ženy (finále) – K. Seidlová 
21:50 – 100 m muži (finále) – Stromšík, Veleba, Záleský

Středa 8. 8.

9:35 – desetiboj muži (110 m př.) – Doležal, Lukáš
10:20 – desetiboj muži (disk) – Doležal, Lukáš
10:50 – 200 m muži (rozběhy) – Jirka
11:30 – 400 m ženy (rozběhy) – Z. SeidlováSymerská, Vondrová
12:15 – desetiboj muži (tyč) – Doležal, Lukáš
12:15 – 1500 m muži (rozběhy) – Holuša
13:00 – oštěp muži (kvalifikace) – Frydrych, Vadlejch, Veselý

17:50 – desetiboj muži (oštěp) – Doležal, Lukáš
18:25 – výška ženy (kvalifikace) – Hrubá, Pejchalová
19:05 – 400 m př. ženy (semifinále) –  Hejnová
19:30 – 400 m muži (semifinále) – Desenský, Maslák, Šorm
19:40 – dálka muži (finále) – Juška 
20:09 – koule ženy (finále) – Červenková 
20:15 – 200 m muži (semifinále) – Jirka 
21:35 – desetiboj muži (1500 m) – Doležal, Lukáš

Čtvrtek 9. 8.

9:30 – disk ženy (kvalifikace) – Staňková
10:00 – sedmiboj ženy (100 m př.) – Cachová
11:05 – sedmiboj ženy (výška) – Cachová
11:30 – 800 m muži (rozběhy) – Hodboď, Šnejdr
12:30 – oštěp ženy (kvalifikace) – Ogrodníková, Šedivá

19:15 – sedmiboj ženy (koule) – Cachová
19:20 – tyč ženy (finále) – Švábíková
19:50 – 400 m ženy (semifinále) – Z. SeidlováSymerská, Vondrová
20:15 – 400 m př. muži (finále) – Brož, Müller, Tuček
20:22 – oštěp muži (finále) – Frydrych, Vadlejch, Veselý
20:30 – sedmiboj ženy (200 m) – Cachová
21:05 – 200 m muži (finále) – Jirka

Pátek 10. 8.

10:00 – kladivo ženy (kvalifikace) – Šafránková
10:50 – sedmiboj ženy (dálka) – Cachová
10:30 – tyč muži (kvalifikace) – Kudlička
11:25 – 200 m ženy (rozběhy) – Pírková
12:00 – 1500 m ženy (rozběhy) – Mäki, Mezuliáníková, Vrzalová
12:25 – 3000 m př. ženy (rozběhy) – Sekanová
12:50 – sedmiboj ženy (oštěp) – Cachová
13:05 – 4×400 m muži (rozběhy) – Desenský, Maslák, Müller, Šorm, Šnejdr

19:22 – výška ženy (finále) – Hrubá, Pejchalová
19:32 – 800 m muži (semifinále) – Hodboď, Šnejdr
19:48 – 200 m ženy (semifinále) – Pírková
20:20 – sedmiboj ženy (800 m) – Cachová
20:25 – oštěp ženy (finále) – Ogrodníková, Šedivá
20:50 – 400 m př. ženy (finále) – Hejnová
21:05 – 400 m muži (finále) – Desenský, Maslák, Šorm
21:50 – 1500 m muži (finále) – Holuša

Sobota 11. 8.

9:05 – 20 km chůze ženy – Drahotová

20:12 – 400 m ženy (finále) – Z. SeidlováSymerská, Vondrová
20:20 – disk ženy (finále) – Staňková
20:30 – 800 m muži (finále) – Hodboď, Šnejdr
20:45 – 200 m ženy (finále) – Pírková
21:30 – 4×400 m muži (finále) – Desenský, Maslák, Müller, Šorm, Šnejdr

Neděle 12. 8.

9:05 – maraton ženy – Vrabcová

19:10 – tyč muži (finále) – Kudlička
19:20 – 4×100 m ženy (rozběhy) – Domská, Pírková, Slaninová, K. Seidlová
19:40 – 4×100 m muži (rozběhy) – Jirka, Stromšík, Veleba, Záleský
20:00 – 1500 m ženy (finále) – Mäki, Mezuliáníková, Vrzalová
20:55 – 3000 m př. ženy (finále) – Sekanová
21:20 – 4×100 m ženy (finále) – Domská, Pírková, Slaninová, K. Seidlová
21:35 – 4×100 m muži (finále) – Jirka, Stromšík, Veleba, Záleský

Zdroj: www.atletika.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.