Čtvrtek, 20.6.2024
FotbalSport

MFK Chrudim a shrnutí letošní sezony

MFK Chrudim má za sebou veleúspěšnou sezonu, ve které skončila na parádním pátém místě. Pouhých pět bodů Chrudim dělilo od vysněného čtvrtého místa, které by zajistilo baráž o Fortuna ligu. I tak se ale můžou Chrudimští radovat ze skvělé sezony a my si ještě z uplynulého roku vypíchneme nějaké zajímavosti.

Z týmového hlediska se jednalo pro Chrudim o výtečnou sezonu. Nejlepší umístění v historii společně i s bodovým rekordem (42b) jsou krásnými milníky. V domácích  zápasech se Chrudimi dařilo obstojně, celkově získala z patnácti domácích zápasů 27 bodů. Ve venkovních zápasech  byla logicky o něco slabší, ale i tak po patnácti duelech se Chrudimští zmohli na slušných 15 bodů. A jestli byste hledali nějakou sezonní perličku, která byla vskutku nečekanou, tak by slušelo zmínit zápas Chrudimě s Příbramí, ve které padlo neuvěřitelných 9 gólů a celkově Chrudim zvítězila 6:3. Rozhodně nezapomenutelný zápas, který mohli místní fanoušci vidět.

Z individuálního hlediska si Chrudim taky držela vysoký standard. David Huf, který hostoval v Chrudimi polovinu sezony, se umístil s dvanácti góly na celkově druhém místě v pořadí střelců. Dále se dařilo i dalším hráčům na hostování. Povedený ročník má za sebou Daniel Langhamer (8 gólů) a Lukáš Mašek (6 gólů), kteří Chrudim táhli naopak v jarní fázi. Mezi lídry nepatřili ale pouze hráči původem z cizích týmů, ale do výborné formy se tuto sezonu dostal i David Látal, který si připsal 6 gólů.

Celkově tak na sebe můžou být hráči i celý realizační tým pyšní, protože se jim podařilo umístit na skvělém pátém místě. Tým tak za sebou v tabulce zanechal o dost větší města jako: Prostějov, Jihlavu a dokonce i Brno!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.