Mirai míří na benefiční FoxFestival

V sobotu 31. srpna 2019 se na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskuteční hudební událost léta – FoxFestival. Pořadatelem je společnost Foxconn, největší zaměstnavatel v regionu. FoxFestival spojí celodenní zaměstnanecký den s večerním koncertem českých kapel Mirai a Eddie Stoilow a vystoupením rappera Lipa. Hudební část bude přístupná široké veřejnosti a výtěžek ze vstupného půjde na podporu devatenáctiměsíční Sofinky, která trpí spinální svalovou atrofií.

Brány závodiště se veřejnosti otevřou o půl šesté večer, samotný festival pak začne v šest hodin. Vstupenky si zájemci mohou zakoupit od 22. 7. do 28. 8. v předprodeji v Turistickém informačním centru Pardubice na náměstí Republiky. Vstupenka stojí 70 korun, děti do 7 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Výtěžek z akce bude věnován vážně nemocné Sofince. Holčička trpí spinální svalovou atrofií I. stupně (SMA1), jež se vyznačuje těžkou a rychle se zhoršující svalovou slabostí. „Ještě nedávno by byla Sofinka se svojí diagnózou odsouzená k závislosti na permanentní plicní ventilaci a velmi brzké smrti. Naštěstí se nám pro ni podařilo získat místo v zahraniční studii v Bostonu na právě vyvíjený lék, na tzv. genovou substituční terapii, a tím získala Sofinka naději na život. Naději, že se progrese nemoci zastaví a že by se její stav mohl dokonce i zlepšovat. Při své dlouhé cestě za „zdravím“ a za splněním obyčejných přání však potřebuje mnoho finančních prostředků – na zdravotní pomůcky, pravidelné rehabilitace a ozdravné pobyty, které zdravotní pojišťovny nehradí, ale bez kterých se Sofinka neobejde,“ vysvětluje její maminka Iveta Petrovická.

 

Benefiční festival FoxFestival

 

„Osudy lidí, zvláště pak těch nejmenších, nám v naší komunitě nejsou lhostejné. Jsme rádi, že se Foxconn mohl zapojit do pomoci Sofince a rozšířit povědomí našich zaměstnanců i veřejnosti o tak vážné nemoci, jakou je spinální svalová atrofie. Festivalem se mimo jiné snažíme poukázat na to, že mezi námi jsou potřební, kteří se bez pomoci druhých v životě neobejdou,“ řekl Nicky Monaghan, viceprezident Foxconnu. 

Pardubický závod Foxconnu se rozhodl navázat na tradici kutnohorského „bratra“, který hudební festival pořádá již pátým rokem. V loňském roce se ho na místní plovárně zúčastnilo rekordně na čtyři a půl tisíce návštěvníků. Výtěžek z prodeje vstupenek, celkem 65 790 korun, si tehdy mezi sebe rozdělily Psí útulek v Kutné Hoře a Klub Sluníčko v Kutné Hoře. 

Ani letos Kutná Hora o svůj oblíbený hudební zážitek nepřijde. FoxFestival se zde uskuteční 7. září a vystoupí na něm zpěvák Pavel Calta, rapper Lipo a kapely Eddie Stoilow a Žádnej Stres.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.