Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Volba je na tobě

recenze knihy Život podle Julie: V každé chvíli si můžeme vybrat svou cestu

„Nic nemusíš, Riley. Nemusíš skočit po všem, co na tebe mrkne. Nemusíš se strhat, protože ti všechno připadá neodkladné.“ Odkašlal si. A pak vypálil dobře mířený úder: „Když jsem na tebe včera večer čekal, měl jsem trochu času přemýšlet. Uvědomil jsem si, že i když jsi naprosto úžasná žena, nestojím o to, aby ses ke mně takhle chovala. Spokojený vztah vyžaduje věnovat tomu druhému určité množství času a úcty. Ani jedno pro tebe v této chvíli není prioritou.“

Pracujete v práci naplno, a přesto máte pocit, že to nestačí, že nestíháte, a zůstáváte v práci přesčas? Dochází vám nápady a motivace, máte pocit vyhoření? Tahle kniha vám možná otevře oči a nasměruje vás tím správným směrem. Najdete v ní zajímavé myšlenky, ale i doporučení a rady.

Tato útlá motivační knížka může inspirovat i ženy na mateřské dovolené, protože má skvělé motto, které se dá přenést i do rodinného života. Život je totiž volbou priorit a je na nás udělat dobrá rozhodnutí.

„Julie přikývla. „Hodně přemýšlím, jak trávit svůj čas,“ řekla. „Čtyřiadvacet hodin denně. Sto šedesát osm hodin týdně. Sice to vypadá, že tím, jak vybrat to, co je pro mě důležité strávím příliš času, ale ten čas je zároveň vzácný, protože není neomezený. Nemůžu dělat všechno tak dělám to, co považuju za smysluplné a příjemné pro sebe a pro lidi, na nichž mi záleží.“

Autorka na krátkém příběhu ze života mladé ženy Riley, která pracuje snad na dvě stě procent, a přesto její vedoucí není s její prací spokojená, ilustruje, co v životě děláme špatně, a také, že je důležité umět vybírat.

V příběhu nechybí ani důležitá role rodiny a vztahů, a to jak milostných, tak přátelských. Riley je poslána na kurz ke známé odbornici na životní styl Julii, která na dobrých nápadech postavila svoje podnikání, a učí také ostatní, jak naložit s časem, který je konečný. Riley se po cestě na kurz dozví hned dvě nemilé věci, které zasáhnou do jejího osobního života, ale než příběh skončí, Riley najde novou cestu.

Život podle Julie - obal knihyKniha nám prozradí, jak je důležité mít svoji vizi a k ní směřovat, mít svoje priority a těch se držet.

Na konci knihy vás čeká takový návod, kdy vás autorka nenásilně prostřednictvím otázek, na které si odpovíte, nasměruje od vizí k dohledným cílům. A úplně na konci knihy naleznete otázky pro skupinovou diskusi, které však může využít i jednotlivec.

„Vždycky si najdeme čas na to, na čem nám opravdu záleží.“

Tato motivační kniha oslovila i mě, ačkoliv jsem v současné době na mateřské dovolené. Většina žen mi jistě dá za pravdu, že maminky často „pracují“ na víc než sto procent a mají neustále pocit, že den by měl mít více než jen dvacet čtyři hodin. Myslím, že i já jsem si odnesla ponaučení a rady, jak lépe využít svůj čas, který trávím v domácnosti a péčí o děti, stačí si jen správně nastavit priority.

Je to kniha, která může nastartovat správný směr, kterým byste se měli ubírat, přivede vás k zamyšlení a dá vám i několik rad.

Obálka knihy je naprosto geniální, symbol majáku, který ukazuje cestu lodím, aby bezpečně dopluly do přístavu, můžeme přenést. I tato kniha nám může ukázat tu správnou cestu, jak zdárně proplouvat naším životem.

„Očekávání jsou nekonečná.

Čas je konečný.

Vždycky si vybíráš.

Vybírej dobře.“

Doporučuji všem, kteří mají pocit, že už nevědí, jak dál, těm, co nic nestíhají, ať již pracujícím anebo ženám v domácnosti.

Moje hodnocení je 90 %.

 

 

Název knihy Život podle Julie:
V každé chvíli si můžeme vybrat svou cestu
AutorLaura Vandekamová
Žánrmotivační knihy, životní styl, osobní rozvoj
  
Nakladatelství Metafora
Rok vydání2019
Počet stran136
ISBN978-80-7625-060-4
  
Nákup knihy www.metafora.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Metafora

Nakladatelství METAFORA bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V oblasti poznání je METAFORA vydavatelem knih takových autorů, jako je Elizabeth Haichová, Judy Hallová či Anthony Wiliam.

V lednu 2019 spojila METAFORA síly s Nakladatelským domem GRADA a společně budou dále pokračovat ve vydávání krásných i poučných knih pod značkou METAFORA. S knihami z METAFORY je čas číst, snít a žít.

www.metafora.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)