Neděle, 19.5.2024
Ostatní volný časVolný časVzdělávání

Mládež z Pardubického kraje na mediálním kempu v Německu

Účastníci kempuSchneeberg (Německo) / Chrudim / Lanškroun / Svitavy / Morašice – desítka českých zástupců školních časopisů a zájemců o ně z Pardubického kraje se už od soboty 25. října 2014 účastní Mezinárodního mediálního kempu ve středisku KiEZ. Ten trvá do pátku 31. října a účastní se ho stejný počet studentů a žáků německých škol.

„Pro tvůrce školních časopisů byly připraveny přednášky na téma zpracování článků, základy fotografování, ale navštívili například tiskárnu novin v Chemnitz a setkali se s redaktory Freie Presse. Na úřadě v nedalekém Aue měli zase možnost účastníci diskutovat s lokálním politikem A. Kraußem,“ přibližuje program týdenního kempu Roman Málek z pořádajícího Občanského sdružení Altus. To je také krajským pořadatelem soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

Účastníci kempu tráví svůj volný čas s německými studenty při hraní her, zpívání karaoke či hraní kulečníku. Celý týden prokládá tvorba německo-českého časopisu, který vyjde tento týden v pátek. V rámci něj budou články na téma zvyky v jednotlivých zemích, partnerství Němců a Čechů, zábavná média, Evropská unie, horoskopy čí rozhovory.

„Nejvíce se mi tu líbí právě mezinárodní prostředí a společná práce Čechů a Němců,“ prozradil Patrik Půlpán ze Slatiňan.

Celý projekt je financován Evropskou unií z programu Erasmus +. O průběhu kempu a fotostory najdou zájemci informace v sekci Aktuality na stránkách sdružení www.osaltus.cz

Sledovat můžete i německý blog na http://internationalesmediencamp.myblog.de/

Návštěva tiskárny v Chemnitz

Návštěva tiskárny v Chemnitz

Návštěva redakce

Návštěva redakce

O návštěvě píší v Německu ve Freie Presse

O návštěvě píší v Německu ve Freie Presse

Exkurse po tiskárně

Exkurse po tiskárně

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.