Čtvrtek, 8.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

V poušti se neschováš

recenze audioknihy Na dostřel

Toyota plná osobních věcí a v ní mladý manželský pár – James  a Elle Eversmanovi,  kteří se rozhodli hledat společné štěstí na novém místě.

Když jedou přes Mohavskou poušť, auto jim náhle přestane jet. A aby toho nebylo málo, někdo po nich začne střílet….

Slunce, poušť,  málo vody, není se kam schovat a někde v dálce tajemný odstřelovač.

Celé je to podivné. Proč? A jak tohle dopadne?

Když jsem si vybral k poslechu tuhle audiokniho od vydavatelství OneHotBook, úplně mi nebylo jasné, jak se dá o dvou lidech schovaných za autem, které má na mušce odstřelovač napsat příběh, jehož poslech trvá téměř 10 hodin. Ale musím Tayloru Adamsovi přiznat, že jsem se u poslechu nenudil. Jeho zápletky jsou uvěřitelné a ději nechybí napětí.  A konec je také povedený.

Chcete vědět, jak to skončí? Poslechněte si to. Audionihu vám převypráví Filip Švarc.

A až ji budete hledat, má velmi povedený přebal. Je žlutý a připomíná plech auta s dírami po průstřelech.

 

Na dostřel - audio - OneHotBook

 

Taylor Adams 

Vystudoval film a scenáristiku na americké Eastern Washington University, kde byl oceněn za vynikající práci a získal prestižní cenu Edmunda G. Yarwooda. Úspěchu se dočkal i krátký film And I Feel Fine, který v roce 2008 režíroval a který se promítal na festivalu nezávislých filmů v Seattlu. Už odmala ho fascinuje vyprávění napínavých příběhů – ať už v knižní nebo filmové podobě. Svůj první román Na dostřel vydal v roce 2014 a už jeho třetí thriller Není úniku (2017) byl přeložen do 24 jazyků a stal se celosvětovým bestsellerem.

 

Účinkující:

Filip Švarc (* 1975)

První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia.

 

 

Název audioknihy Na dostřel
AutorTaylor Adams
InterpretiFilip Švarc
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka9 hodin 52 minut
EAN8594169482521
  
Nákup audioknihy www.audiolibrix.com

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.