Na Paletě zazní Ozvěny Ekofilmu

Na Paletě zazní Ozvěny Ekofilmu V Areálu Ekocentra PALETA na Olšinkách se od 24. do 30. června 2013 uskuteční malý filmový festival Ekocentra PALETA “Ozvěny Ekofilmu“.

Každý den od 21:20 se tak budou v příjemném prostředí areálu promítat pro veřejnost filmy s ekologickou tématikou, které řeší různé globální problémy. Filmy na filmový festival zdarma zapůjčilo občanské sdružení Ekofilm a vstupné na akci je zdarma.

„Festival začíná například promítáním velmi zajímavého dokumentárního filmu německého režiséra Stefana Geiera, Válka mravenců, o invazivním druhu brazilského mravence, který by dle vědců mohl změnit i celý ekosystém na jihu Evropy,“ láká veřejnost na Ozvěny Ekofilmu Petr Martínek z Ekocentra PALETA. „Z českého prostředí diváci uvidí například snímek věnovaný stále aktuálnímu tématu ochrany životního prostředí v Národním parku Šumava režiséra Matěje Bajgara Nalezeni na ztraceném, ve kterém vystupují renomovaní vědci, ale i osobnosti veřejného života jako například David Vávra. Chybět nebudou ani výpovědi samotných obyvatel z obce Modrava,“ pokračuje ve výčtu filmových bonbónků Martínek. „Ozvěny Ekofilmu zakončíme posledního června slovenským instruktážním dokumentárním filmem Slaměný dům režisérky Jany Sadloňové o tom, jak za jeden měsíc postavit takovýto dům vlastními silami.“ dodal Martínek.

„Ozvěny Ekofilmu aneb malý filmový festival Ekocentra PALETA“ je spolufinancován grantem Statutárního města Pardubice v rámci projektu Ekocentra PALETA “Jaro, léto, podzim… A zase podzim v tradicích” z Programu Podpory volného času na rok 2013.

www.paleta.cz

logolink

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.