Na pardubickou abilympiádu se lze přihlásit do konce března

Abilympiáda 2015

Přehlídka pracovních i volnočasových dovedností a schopností dospělých lidí se zdravotním postižením se uskuteční už potřiadvacáté. Jejím dějištěm bude ve dnech 29. a 30. května 2015Tipsport arena v Pardubicích. Národní abilympiáda je vůbec poprvé součástí velké akce: zážitkové výstavy Kreativ.

Zájemci se mohou přihlásit do 31. března e-mailem či přímo v databázi účastníků na níže uvedených webovkách. Soutěžit lze maximálně ve třech disciplínách, vyhlášeny jsou tyto:

aranžování květin – západní styl
aranžování suchých květin
batika
cukrářství
drátování
drhání
dřevořezba
elektromontáž
enkaustika
fotografování
háčkování
keramika
košíkářství
malba na hedvábí
malba na sklo
malování na kameny
modelování z polymerové hmoty
návrh plakátu
origami
paličkování
patchwork
pletení
pletení z papíru
počítačová editace textu
síťování
studená kuchyně
šití dámského oděvu
technická ilustrace
tvorba www stránek
ubrousková technika
výroba nábytku
výroba svíček
výroba šperku z korálků
vyřezávání ovoce a zeleniny
vyšívání
zdobení kraslic

Účastnický poplatek, zahrnující hlavně ubytování a stravu od čtvrtečního odpoledne do nedělního dopoledne, činí 750 korun pro soutěžícího a pro jeho doprovod. Kdo nebude chtít ubytování, zaplatí 330 korun.

Abilympiáda, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček www.FotoZajda.czZajištěn je simultánní přepis mluvené řeči na plátno. Připraven je bohatý doplňkový program. V pátek budou například k vidění vystoupení tanečníků, roztleskávaček, judistů a speciálně vycvičených psů, zazpívá chlapecký sbor Bonifantes a také vozíčkář Radovan Gruber z Ostravy. Sobotu zpestří divadlo z Domova pod Kuňkou, latinskoamerické tance či kapela Elixír. Po oba dny bude fungovat kosmetické studio, budoucnost vyloží zkušená kartářka, venku před halou vznikne indiánská vesnička.

Účastníci abilympiády mohou zdarma navštívit výstavu Kreativ, která bude probíhat v hale jednak na hrací ploše, jednak v prostorách prvého patra. Výstava nabídne desítky tvořivých dílen pro všechny, kdo mají hravou duši a ruce, a také stánky s dekorativními i užitnými výrobky z chráněných dílen.

Obecné pokyny, pravidla soutěžních disciplín, formulář přihlášky a další informace lze najít na stránkách www.abilympiada.cz. Na dotazy odpoví Alena Krpálková a Jaromír Krpálek na telefonu 466 304 366 nebo e-mailu alena.krpalkova@caacz.cz. Podívejte se i na stránky www.kreativ-pardubice.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.