Čtvrtek, 30.11.2023
Chrudim

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkDatum: Sobota 28. března 2015 v 8 hodin
Místo: Resselovo náměstí v Chrudimi

Velikonočními tradicemi oživlé Resselovo náměstí předvede ukázky pletení pomlázek, malování vajíček, nabídne velikonoční kuchyni, řemeslný jarmark a jehňátka v ohrádce.

S jarmarkem je spojena soutěž O NEJLEPŠÍHO VELIKONOČNÍHO BERÁNKA. Jestli právě vy pečete toho zaručeně nejlepšího velikonočního beránka, neváhejte a přihlaste se. Pravidla jsou jednoduchá: přineste vlastnoručně upečeného a ozdobeného velikonočního beránka 28. března v 9 hodin ráno na Resselovo náměstí, nechte ochutnat porotě a vyhrajte víkend pro dva v Hotelu Beránek Úpice nebo rodinné vstupné do zábavního parku Tongo Hradec Králové a další hodnotné ceny.

Výroba smrtek – Moren. Po skončení jarmarku tradiční vynášení Moreny z města průvodem dětí a rodičů s vyrobenými figurkami z náměstí k divadlu, kde bude vhozena do řeky.

PROGRAM NEKONČÍ… po 13 hodině budou přijíždět motorkáři s jejich silnými stroji na náměstí a bude probíhat jejich žehnání.

A ještě jedno doplnění – Dům dětí a mládeže Chrudim pořádá výstavu prací na téma “velikonoční zvyky” dětí z mateřských školek a základních škol, která bude otevřena ve dnech 30. března až 1. dubna.

Plakát akce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.