Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Na pražském veletrhu hraček zvítězila hra na tvoření portrétů

PHOTO PIXEL ARTCenu GRAND PRIX si z veletrhu FOR TOYS 2015 odváží firma Pygmalino za novinku PHOTO PIXEL ART. Ocenění získávají každoročně exponáty, které přinášejí pokrok ve svém oboru.

Inovativní tvoření portrétů Photo Pixel Art je založeno na využití barevných kolíčků, kterými autor pokrývá vytištěnou fotografii. Když se podíváte ze správné vzdálenosti, jakoby zázrakem splynou a vytvoří obrázek s tisíci nových barev a odstínů. Jde o princip tzv. optického mísení barev v oku diváka, který používali už pointilisté na konci 19. století. Předseda hodnotící komise Jan Šťastný zdůraznil, že Photo Pixel Art je nová hra určená pro celou rodinu se širokými možnostmi uplatnění a navíc se jedná o produkt, který není na jedno použití, ale po čase je možno změnit motiv fotografie.

O ceně rozhodovala přísná odborná porota. Pro zisk ceny Grand Prix bylo nutno splnit kritéria, mezi která patří: netradiční nápad, progresivní technologie, mimořádná kvalita za přijatelnou cenu a ekologická hlediska,“ dodává majitel firmy Milan Katrušák.

Celkem se pražského veletrhu hraček FOR TOYS zúčastnilo 208 vystavovatelů z České republiky. Společnost Pygmalino získala hlavní cenu v konkurenci osmi inovativních firem, které byly do soutěže zařazeny.

PHOTO PIXEL ART

 

Více informací naleznete na www.pixelino.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.