Čtvrtek, 20.6.2024
Chrudim

Na Sněžku bez tabáku!

Světový den bez tabákuZdravé město Chrudim a Klub českých turistů připravili pro chrudimské občany v sobotu 22. května 2010 již tradiční výstup na Sněžku, který je součástí kampaně Světového dne bez tabáku.Světový den bez tabáku má již své tradiční místo v aktivitách Zdravého města.  Smyslem akce je zdůraznění aktivního pohybu bez tabáku pro zdravý životní styl a fyzickou kondici. Chrudimskou výpravu povede na vrchol místostarosta města Petr Řezníček.

 

 

 

Připraveny jsou tři trasy:

1. – Pomezní boudy – Jelenka – Sněžka – Luční bouda – Výrovka – Pec pod Sněžkou Snežka(18,5km)

2. – Pec pod Sněžkou – lanovkou na Sněžku – Luční bouda – Výrovka-Pec pod Sněžkou (11,5km)

3. – Na Křižovatce – Růžohorky – Sněžka – Obří důl – Pec pod Sněžkou.(22 km)

Pro účastníky je i letos připraven drobný dárek. Po zdolání vrcholu proběhne společná fotodokumentace a předání pamětních listů se speciálním razítkem.

Lanová dráha na SněžkuSoučástí kampaně Světového dne bez tabáku bude i označení zastávek MHD informačními cedulemi “Zákaz kouření” a poté bude následovat kontrola jejich dodržování strážníky Městské policie. Porušování zákazu kouření v zákonem zakázaných prostorách bude řešeno dle zákona (např. blokovou pokutou).

 

31. 5. 2010 budou probíhat kontroly přihlášených stravovacích zařízení do projektu “Nekuřáckých provozoven”. Komise složená ze zástupců Městského úřadu Chrudim, Městské policie a Krajské hygienické stanice Pardubického kraje půjde prověřit, zda splňují podmínky pro udělení certifikátu. Ty jim budou poté předány vedením města 31. 5. od 16 hodin v zasedací místnosti starosty.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.