Vše pro rodinu

recenze knihy Na útěku

Harlan Coben je mnoho let vyhledávaným autorem pro své neotřelé thrillery, v nichž hlavní roli hraje rodina. Není kniha, v níž by se spisovatel nezabýval vztahy mezi jejími členy a nešel až na dřeň. V nejnovějším románu Na útěku zpracovává i bohužel stále aktuální téma drogové závislosti

Simon a Ingrid Greenovi mají tři krásné a šikovné děti. Když nejstarší dcera Paige propadne drogám, nastává peklo. Rodiče si projdou obvyklým martyriem lhaní a krádeží, než se dcera definitivně trhne a zmizí v temných uličkách New Yorku. Co udělá zoufalý otec? Poslechne radu své pragmatické manželky, aby dceru nehledal, že to nemá cenu, pokud se nechce změnit sama? Nebo se vydá na cestu do podsvětí, kde mají hlavní slovo drogové a zločinecké gangy? Samozřejmě, že Simon pátrání po dceři nevzdává, poté, co ji zuboženou zahlédne v Central Parku, vydává se na záchrannou misi, jejíž cesta vede přímo do pekla. Když navíc ve vzteku napadne Pageina přítele, který dívku zásobuje drogami, netuší, jaký dopad to bude mít na jeho osobní i profesní život.

Na útěku - obal knihyDo děje vstupuje i nájemný zabiják Ash a jeho přítelkyně Didi, kteří mají za úkol zavraždit několik mladých mužů, žijících napříč Spojenými státy. Asi si budete, stejně jako já, lámat hlavu, jakou souvislost mají ti dva s případem rodiny Greenových. Zpočátku na mě působili rušivě, nemohla jsem se na jejich linii pořádně soustředit, ale jak děj gradoval, začali do něj postupně zapadat. Je vidět, že Coben má své zápletky pořádně promyšlené, protože ve finále se vše spojilo dohromady a vyvrbilo se v opravdu šokující výsledek.

Thriller Na útěku je přesně tím typem příběhu, jaký od Cobena očekáváte. Opět své čtenáře nezklamal. Děj je opravdu drsný a plný napětí, akce střídá akci, překvapivé zvraty jsou samozřejmostí. Prostě je našlapaný adrenalinem od začátku až do konce. Se zatajeným dechem sledujete Simonův boj o dceru s nepřítelem, jemuž není rovnocenným partnerem. Právě na příkladu rodiny Greenovy si člověk uvědomí, jak silné může být rodičovské pouto a co všechno jsou otcové a matky kvůli dětem schopni udělat.

Nejnovější Cobenův počin je temný a ponurý, odehrává se ve špinavých a divokých zákoutích New Yorku, o nichž normální smrtelník, žijící slušným a spořádaným životem, nemá ani tušení. Provede vás také podivným, uzavřeným světem sekt, který má svá vlastní pravidla.

Než se začtete, nezapomeňte se pořádně nadechnout, protože tahle jízda je opravdu pekelná. Spisovatelův akční svižný styl vás vtáhne hned od počátku a nepustí, dokud nejste na poslední stránce. Harlan Coben prostě umí a dokazuje, že ani po letech psaní ještě zdaleka nevyčerpal nápady a má svým příznivcům stále co nabídnout.

 

Název knihy Na útěku
AutorHarlan Coben
Žánrthriller
  
Nakladatelství Kalibr
Rok vydání2019
Počet stran376
ISBN978-80-7617-734-5
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Kalibr

Nakladatelská značka Kalibr se zaměřuje na vydávání detektivek, napínavých thrillerů, severského krimi a dalších žánrů, v nichž není nouze o prolitou krev.

Ke kmenovým autorům patří např. Gillian Flynnová, Angela Marsonsová, Harlan Coben, John Grisham, Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Louise Pennyová, Stefan Ahnhem, Daniel Cole nebo Tess Gerritsenová.

www.kalibr-knihy.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)