Na vlastní oči

Na vlastní oči, foto: Karel Dvořák7.1. – 28.2.2010, Výstavní síň v Divadle K. Pippicha v Chrudimi
Výstava představující současný malířský trend hyperrealismu spojuje dva autory mladší tvůrčí generace. Oba jsou absolventy malířské školy Zdeňka Berana na Akademii výtvarných umění a zaměřují se na realitě věrnou malbu, která hraničí až s věrností fotografie. Na vlastní oči se tak návštěvník výstavní síně může přesvědčit o řemeslně dokonalé malbě, která v sobě zahrnuje šerosvitnou mystiku mistrů vrcholné renesance a baroka. S řemeslně dokonalou, staromistrovskou technikou však kontrastuje zcela současné téma násilí s příměsí určitého erotického napětí, které oba autory spojuje.

 

Karel Balcar (1967) tematicky zpracovává námět v provokativních a lehce šokujících kompozicích, které si získaly ohlas i za hranicemi republiky. Znalci jeho dílo považují za mimořádně celistvé, propracované a především technicky nedostižné.

Také Jan Gemrot (1983) se věnuje tematice násilí. Ve svém širokém cyklu Kidnapped – Unesená, vězněná, z něhož část představil na výstavě Normální malba v pražském Mánesu, tematizuje násilné činy, které jsou zaznamenané v policejních ročenkách vycházejících za minulého režimu.

 

Datum: čtvrtek, 7. ledna 2010 v 17:00 hodin
Trvání výstavy: 7.1. – 28.2.2010
Místo: Výstavní síň v Divadle K. Pippicha v Chrudimi
Otevřeno: pondělí – pátek 10-13 14-17
sobota, neděle, svátky 14-17

 

 

Na vlastní oči

 

Více na http://vystavnisinchrudim.cz

          Výstavní síň Chrudim

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.