Středa, 17.4.2024
Chrudim

Leden je měsíc uzávěrek řady dotací

Leden je měsíc uzávěrek řady dotacíPřestože leden bývá většinou měsícem útlumu, pro žadatele o řadu dotací nikoliv. To platí i pro město Chrudim.

“Do konce ledna 2010 přijímáme žádosti o dotace na regenerace bytových domů v sídlišti za Duklou a pod nádražím v Chrudimi. V současné době již celá řada občanů konzultovala svoje žádosti a připravuje je k podání. K rozdělení se totiž nabízí až 80 milionů korun,” připomíná místostarosta Roman Málek.

Zároveň město v rámci jednání letošní první mimořádné Rady města v pondělí 4. ledna 2010 odsouhlasilo partnerství v projektu Cyklocentrum Chrudim.

“Projekt se týká mezinárodní spolupráce na transferu zkušeností zemí  EU v zavádění a provozu veřejných půjčoven jízdních kol jako součásti dopravní infrastruktury města, inovace strategií a dopravních systémů města Chrudim,” přibližuje část projektu Roman Málek.

Současně se jednalo i o projektu Centrum alternativních energií ČR, kde město k tomuto projektu zapůjčilo pozemky a vyjádřilo mu podporu. Náplní projektu jsou stálé expozice, infocentrum, technická a grantová kancelář.

Na Cyklocentrum Chrudim a Centrum alternativních energií ČR se budou žadatelé snažit získat prostředky z Evropské unie.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.