Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Námořníci z Nordenu připlouvají!

Námořníci z Nordenu připlouvají!Staňte se ochránci severského moře, pomozte přístavům v nouzi, vybojujte rozhodné bitvy s piráty. Užijte si novou strategickou hru od autora legendárních Osadníků z Katanu!

Námořníci z Nordenu jsou strategická desková hra pro dva až čtyři hráče, jejichž úkolem je pomoci obnovou a zásobováním třem důležitým přístavům, které vyplenili piráti.

Vítězem se stane ten, kdo jako první získá požadovaný počet bodů prestiže a nejlépe se vypořádá s nástrahami obchodních cest v drsném prostředí severského moře.

Herní mechanismus Námořníků z Nordenu je jednoduchý a snadno pochopitelný. Hra je kombinací budovatelské a obchodní strategie střední obtížnosti, takže osloví i náročnější hráče, a přitom ji zvládnou i děti. Od hráčů vyžaduje předvídavost, kombinační schopnosti, trénuje paměť i strategické plánování. Do jejich plánů může zasáhnout i prvek náhody, jenž přináší napětí i zábavu, ale do hry je zakomponován v přiměřené míře, a tu lze navíc v jejím průběhu výrazně omezit.

Herní materiál
  4 velké 3D lodě,
  1 skórovací tabulka,
  24 karet moře,
  16 kanónů,
  8 obchodních dopisů,
  42 zlaťáků,
  64 dřevěných komponentů,
  40 bodovacích kostek,
  1 bílá kostka pro události,
  1 černá bitevní kostka,
  1 návod

Námořníci z Nordenu připlouvají!

3D provedení hry

Velmi atraktivní je vizuální stránka této hry. Před prvním hrou je nutné nejprve postavit lodě hráčů. Jsou v trojrozměrném provedení, které dodává hře realističnosti a zaujme tak děti i dospělé.

Samotný herní plán s přístavy a jejich úkoly je relativně malý, celá hra tedy není nijak prostorově náročná. Celek dotvářejí kvalitní dřevěné komponenty zboží, námořníků, pirátů i bodovacích kostek. Vše je pak možné naskládat do prakticky koncipované krabice, kam se vejdou i postavené lodě, takže je není nutné pro další hru znovu skládat.

Námořníci z Nordenu připlouvají!

Slavný autor

Dvaašedesátiletý v Kanadě žijící německý designér a vývojář společenských her Klaus Teuber patří mezi absolutní světovou špičku v oboru. Původní profesí zubařský technik se vývoji deskových her věnuje profesionálně od roku 1999. Námořníci z Nordenu (v originále Norderwind) jsou jeho devátou originální hrou, přičemž za čtyři z nich (Barbarossa, Drunter und Drüber, Adel Verpflichted a Osadníci z Katanu) získal prestižní ocenění Hra roku v Německu, které je považováno za evropskou Mekku stolních společenských her. Největšího úspěchu dosáhli právě Osadníci (1995), kteří se kromě Evropy dokázali prosadit i v Severní a Jižní Americe a Japonsku (hra byla přeložena do 30 jazyků) a stali se jednou z komerčně nejúspěšnějších stolních strategických her v historii s více než 15 miliony prodaných kusů.

Jednoduchá pravidla

– Každý hráč se stane kapitánem námořní brigy, s níž se vydává na plavbu severským mořem.
– Cílem je vždy jeden ze tří přístavů, které volají o pomoc.
– Každý přístav má nějaký aktuální požadavek na dodávku zboží, finanční pomoc či předání chyceného piráta spravedlnosti.
– Ten, kdo jako první dokáže požadavek splnit, získává bod. Další prémiové body lze získat za bonusové úkoly.
– Na své plavbě hráč odkrývá karty moře s určitými událostmi.
– Cestou k přístavu může nakupovat a prodávat zboží, objevit vrak s pokladem nebo v mlze narazit na pirátskou loď a pokusit se ji přemoci.
– Za získané peníze si pak může najímat posádku a vylepšovat loď, což mu dává další možnosti a zároveň eliminuje faktor náhody.

Dino ToysNázev hry:               Námořníci z Nordenu
Originální název:    Norderwind 
Autor:                        Klaus Teuber
Výrobce:                   Kosmos, 2014
Distributor pro ČR:  Dino Toys      

Věk hráčů:                od 10 let
Počet hráčů:             2 – 4
Délka hry:                 60 minut

Návod ke hře:         zde
E-shop:                     http://www.mojedino.cz/hry/namornici-z-nordenu.html
Web hry:                   http://namorniciznordenu.cz/

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.