Napsala si svůj vlastní příběh

recenze knihy Zkrátka se zamilujte

Knihomolové milují knihy, romantické knihomolky milují romantické knihy, a také knihy, které vypráví příběh o podobných knihomolkách jako jsou ony samy. A právě takový příběh dostanete v knize Zkrátka se zamilujte.
 
Frankie je beznadějná romantička a žena, která miluje knihy. Pracuje společně se svou dlouholetou kamarádkou v knihkupectví a celý den objevuje nový příběh za příběhem. Chybí jí jen skutečná a opravdová láska. Jenže, jak  sami víme, najít tu prvou lásku není úplně snadné, ne-li občas i nemožné.
 
Zkrátka se zamilujteFrankie má plán, pomocí knih a krátkých vzkazů chce najít toho pravého, pana Božského. Sečtělého a inteligentního muže. Proto se rozhodne nechávat ve vlacích a autobusech náhodně položené knihy se vzkazy a kontaktem na ni. První e-mail na sebe nenechá dlouho čekat. Přijde druhý, třetí… Zažívá zvláštní i milá setkání s různými druhy mužů, ale který je ten pravý? 
 
Věří, že jí knihy pomohou. Jenže si tak trochu zahrává s ohněm, obzvláště ve chvíli, kdy potkává Sunnyho, muže, který čte Hunger Games… Pro boha! Sunny rozhodně nebude žádný pan Darcey, ale kdo ví? 
 
Společně s Frankie a její těhotnou kamarádkou zažíváme mnoho trapasů i šťastných a legračních chvil. Zažíváme poznání, zklamání a hlavně hledáme sami sebe, tedy vlastně skutečnou Frankie na jejímž ocelovém plášti zaznamenáváme v průběhu čtení lehké trhlinky. 
 
Najde Frankie svoji vysněnou spřízněnou duši? Jedno je jisté, tohle hledání nebude jednoduché a bude to parádní a nevšední jízda.
 
Dvojice autorek nám přináší příjemně pohodový román pro ženy a dívky, a hlavně pro milovnice knihy, které nejen, že knihy rády čtou, ale rády si i o nich dál něco přečtou. Originální námět i zápletka, která pohladí nejednu romantickou duši. Zkrátka se zamilujte je příběh jednoho obyčejného avšak nevšedního života. Je to příběh, který si rády přečtete v pohodlí pod dekou nebo s nohama na stole. Nekomplikovaný příběh o lásce a jejím hledání. A také o procitnutí, prozření a uvědomění si. 
 
Já osobně knihu shledávám příjemnou a pohodou, ale pár výtek bych měla. Občas jsem si v určitých situacích povšimla lehké absurdity a možná nadnesenosti. Občas mi hlavní hrdinka přišla přehnaně naivní a v některých situacích se chovala na můj vkus hloupě. Ale je to příběh a není můj. Proto jej respektuji a v celku to smysl mělo.
 
Zkrátka se zamilujte je kniha jednoduchá a nekomplikovaná a přesto velmi milá. S klidným svědomím ji mohu doporučit všem romantickým duším hledajícím oddechové čtivo na jeden prolenošený víkend. 
 
Hodnocení: 75 %
 
Název knihy Zkrátka se zamilujte
AutorAli Berg, Michelle Kalus
ŽánrLiteratura světová, Romány, Pro ženy
  
Nakladatelství Fortuna Libri
Rok vydání2018
Počet stran384
ISBN978-80-7546-168-1
  
Nákup knihy www.luxor.cz
Nákup e-knihy www.ereading.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Fortuna Libri

Od roku 1992, kdy nakladatelství vzniklo, vydáváme populárně-naučnou literaturu se širokým tematickým záběrem, dětské knihy, ženské a historické romány. Výrazným rysem naší knižní produkce je trvalá přítomnost historické tématiky v mnoha podobách a souvislostech. Poutavé příběhy našich knih určené dětem v sobě skrývají nenásilné poučení, jiné knížky čerpají především ze světové pokladnice pohádek. Nakladatelství Fortuna Libri působí jak na českém, tak na slovenském trhu.

www.fortunalibri.czeReading

Černá kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prochází téměř třináct tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Zajišťuje elektronický obsah pro více jak 120 knihoven po celé České republice i na Slovensku a je jejich hlavním dodavatelem. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih..

www.ereading.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)