Pondělí, 15.7.2024
KnihyKultura

Nečekej, až vyjde slunce… nauč se tančit v dešti

Německá spisovatelka Valerie Korte v roce 2020 napsala prvotinu pro ženy s názvem Nečekej až vyjde slunce, kterou v roce 2022 vydalo nakladatelství Alpress.

Julie je podnikatelka – prodává své náramky na e-shopu a spravuje instagramový účet, kde náramky propaguje. Bohužel se dostala do finanční tísně a ona se snaží najít způsob, jak uživit nejen sebe, ale i svou dcerku Fee. Nejjednodušší variantou, jak získat peníze, je provize z prodeje skulptur sochaře Alexe. Kromě praktičnosti to má také další výhodu – Alex je nejen šikovný, ale také velmi sympatický muž, a proto jednání s ním přinese Julií nové výzvy…a obzory.

Nečekej, až vyjde slunce - nauč se tančit v deštiJulie nepatří k úplně sympatickým hrdinkám. Těžko si k ní hledáte cestu, ale i přesto se snažíte na ní najít něco, co by ji přiblížilo vašim představám o sympatických hrdinkách. Oproti Julii je Alex více povedenější postava. Je charismatický, v autorčině podání je vzorným otcem a kreativním sochařem. Koho si ale čtenáři jistě oblíbí, jsou Juliini sousedé paní Schmitzová a Peter Ersblöh. Jsou to velmi zajímavé osobnosti a oba do příběhu vdechli energii a optimismus.

Těžko se soudí věci, které člověk na vlastní kůži nezažil. Řekla bych, že by se našlo spoustu jiných a účinnějších metod, jak se finančně zachránit, než ty, které vymyslela Julie. Co bylo ale velmi zajímavé a stojí k zamyšlení, jsou sociální sítě, kterými jsme obklopeni, ať už je to Facebook, Instagram nebo jiné platformy. Valerie Korte potvrdila, že ne všechno, co na internetu vidíme, je pravda.  Že i když se prezentujeme jako finančně zabezpečení a s bohatým kulturním životem, ve skutečnosti se v pozadí fotek může schovávat nepořádek a úplně obyčejný život. A právě na tomto pozlátku vydělávala Julie – představovala někoho, kým vlastně ani nebyla…

Celou knihou vás provází Julie v ich-formě. Zajímavou vsuvkou byly začátky kapitol. Jednalo se vždy o popis fotky určený pro instagramový příspěvek.

Titul patří do odpočinkové a oddechové literatury a je určen ženám. Děj není komplikovaný, je lehce předvídatelný a mnoho akčních scén tu nenajdete. Je to kniha, která neurazí, ale ani nenadchne. 

 

Název knihy Nečekej, až vyjde slunce… nauč se tančit v dešti
AutorValerie Korte
ŽánrLiteratura světová, Romány, Pro ženy
  
Nakladatelství Alpress
Rok vydání2022
Počet stran280
ISBN978-80-7633-739-8
  
Nákup knihy www.alpress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Alpress

Knižní Nakladatelství Alpress zaujímá na trhu s knihami jedno z předních míst a pro své čtenáře vydává knihy všech žánrů nejznámějších světových i českých autorů. Především romány pro ženy i muže, thrillery, příběhy ze života, knihy pro děti a mládež a také populárně naučnou literaturu.

www.alpress.cz

Palmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Martina Flasarová

Svět knih je pro mě místem, ve kterém můžu prožít miliony životů. (osobní blog)