Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Nejvyšší české fotbalové soutěže jsou zpět!

Fanoušci sportu, tedy hlavně fotbalu, se dočkali. Po více než dvouměsíční pauze způsobené epidemií koronaviru se vrací sportovní soutěže. V Česku jde zejména o fotbalové, FORTUNA:LIGU a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU.

Poslední zápas nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže se odehrál 9. března. Od té doby nemohli fotbalisté nejen hrát zápasy, ale dlouhou dobu ani společně trénovat. Po dlouhé pauze se začíná blýskat na lepší časy a profesionální fotbalové soutěže v ČR dostaly zelenou pro dokončení sezony. To si odhlasovaly samotné kluby minulé úterý na grémiu Ligové fotbalové asociace v O2 Areně.

Fotbal se ale nevrátí v takové podobě, v jaké ho známe. Hrát se bude bez diváků, hráči budou muset plnit hygienická opatření, neuvidíme společné nástupy ani podávání rukou, na střídačce budou muset hráči držet rozestupy. I přes tato omezení se drtivá většina hráčů i trenérů těší na obnovení sezony, o fanoušcích nemluvě. Během dlouhé pauzy se ukázalo, jak velkou roli hraje sport v dnešní době.

Fanoušci se mohou těšit na pestrý program. Liga se nyní bude hrát dvakrát týdně a to v úterý/středu a sobotu/neděli. Ze základní části zbývá odehrát šest utkání, následovat bude nadstavba a dohrát se má také MOL Cup, který je ve fázi semifinále. Prvním duelem po obnovení sezony bude 23. května souboj Teplic s Libercem, dohrávka 23. kola. Poté liga nabere pravidelný jízdní řád a základní část by měla skončit 14. června.

Restartu se také dočká druhá nejvyšší soutěž, které zbývá odehrát ještě 13 zápasů a hrát se bude také dvakrát týdně. Podle programu by měla skončit 7. července. S napětím budeme sledovat výkony dvou východočeských klubů – Chrudimi a Pardubic. Chrudim okupuje v tabulce 10. místo a Pardubice ligu vedou. Ve zbývající části sezony se navíc dočkáme pikantního derby mezi těmito dvěma rivaly.

Vše je rozlosováno, hráči naplno trénují a již za pět dní budeme sledovat obnovení fotbalové sezony. Doufejme, že vše půjde podle plánu, nikdo z týmů nezaznamená pozitivní případ koronaviru a fotbalové soutěže se opravdu dohrají.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.