Některé nabídky se prostě nedají odmítnout!

recenze knihy Nebezpečná iluze

     Maribel je osobní asistentkou velmi ambiciózního architekta Hudsona Rutheforda. Poslední dobou má ale pocit, že slovo asistentka její náplň práce moc nevystihuje. Hudson je arogantní a namyšlený muž, který nedokáže ani správně vyslovit její jméno. Není tedy divu, že toho má Mari plné zuby a svému šéfovi předloží  výpověď. I přesto, že je Maribel v ošemetné osobní situaci, takové jednání nemá za potřebí. Nesnáší ho a všude jinde ji bude lépe než právě v jeho firmě.

Nebezpečná iluze     Netrvá to moc dlouho a Hudson Mari překvapí jistou nabídkou, pracovní nabídkou. Ovšem náplní práce nebude třídění pošty či skartování nepotřebných dokumentů. Hudson Mari předloží návrh, který bude horko těžko odmítat. Zdá se, že Hudsonův život není tolik snadný, jak se na první pohled zdá a i přesto, že mu vše bylo servírováno na stříbrném podnosu, tak i na něj je z určitého důvodu vyvíjen tlak. Měl by si najít ženu! Ano, dámy a pánové, klišé…., ale pozor!

     I přesto, že je tento romantický příběh plný klišé, které vás ani nijak nepřekvapí, máme v příběhu i drobnou zápletku, či zapeklitost, se kterou jsem se já osobně ještě v romantických knihách nesetkala. A právě tato zapeklitost donutí Mari po nabídce skočit. V tu chvíli se stává snoubenkou muže, kterého doposud nemohla vystát, ale finanční odměna je více než jen lákavá a kdo by nepřetrpěl zásnuby a následný svazek s mužem, který vůbec nevypadá špatně a zajistí Mariin život tak, jak to ona sama nezvládne?

     Nebezpečná iluze – název, který naprosto vystihuje příběh knihy. Mari a Hudson jsou velmi příjemní hlavní hrdinové, kteří vám i přes drobné charakterové vady přirostou okamžitě k srdci. Všichni jistě víme, že knih s podobnou tématikou je spousta. Možná si i říkáte, co nového vám další podobné příběhy mohou nabídnout. Já vám odpovím. Nabídnou vám pohodu, příjemné chvilky a pohladí vás na duši a to samo o sobě u knihy stačí. Příběh Mari a Hudsona vám ovšem nabídne i něco málo navíc i přesto, že kniha vesměs nepřichází s ničím originálním můžu vám slíbit, že jednu originální novinku v ní najdete a ta je právě kamenem úrazu v samotném příběhu.

     Každá pohádka má svoje drobné zádrhely a i zde se jednoho dočkáme a drobný rozhodně nebude. Jak se vyvine vztah založený od začátku na lži a podvodu? Nebezpečná iluze je příběh jako z červené knihovny, jistě tedy potěší nejednu romantickou duši, která vyhledává pohodové a nenáročné čtení. Za mě mohu s klidným svědomím doporučit, od knihy se nebudete moci odtrhnout a to i přesto, že její konec budete jisto jistě předvídat. Romantika pro letní dny a noci jako vyšitá!

 

Název knihy Nebezpečná iluze
AutorWinter Renshaw
ŽánrLiteratura světová, Pro ženy
  
Nakladatelství Beta
Rok vydání2018
Počet stran256
ISBN978-80-7306-979-7
  
Nákup knihy www.nakladatelstvibeta.cz/
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Beta

Nakladatelství Beta bylo založeno v roce 1993. Za dobu svého působení uvedlo na český trh na 800 titulů různých žánrů a řadí se tak mezi přední české nakladatelské domy.

Věnujeme se především knihám zaměřeným na rozvoj osobnosti, dále vydáváme ezoteriku a nově také náročnější beletrii. V portfoliu nechybí témata historická nebo militaria a opomenout nelze ani bohatě vypravené, obsahově poutavé obrazové publikace, s nimiž se nakladatelství Beta úspěšně prezentuje laické i odborné veřejnosti.

Mezi světoznámé osobnosti, které vydáváme, patří autor hororů a detektivních románů Stephen King, duchovní učitel Osho, Deepak Chopra nebo Alexander Loyd.

Při přípravě titulů dbáme na úzkou spolupráci překladatelů s redaktory, grafiky a ilustrátory, abychom čtenářům přinášeli pouze kvalitní knihy.

www.knihybeta.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)