Pátek, 8.12.2023
KnihyKultura

Nikdy není pozdě

Třiatřicetiletá Heather má pocit, že snad nikdy nenajde toho pravého. Když už na lásku téměř rezignovala, potkala vysněného prince v hobbymarketu. Považte, v hobbymarketu! Sympatický kutil, sen všech žen. Heather sice hned nevěří, by se k Anthonymu hodila, ale nakonec to dají dohromady a založí rodinu. 

Joe nemůže uvěřit, že by mohl získat takovou krásnou holku, jakou Amy bezesporu je. Vždyť je tak obyčejný a ona zhmotněný sen, nádherná, chytrá, plná energie. Jednoho dne se cesty obou párů protnou díky společné dovolené, během které na povrch vystoupají věci, jež měly zůstat hluboko skryté a Heather, Anthony, Amy a Joe zažijí osudové změny. Jaké budou? Posunou je k lepšímu nebo na ně čekají nečekané zvraty?

Nikdy není pozdě - recenzeRomán Nicka Alexandera se na první pohled tváří jako typický psychothriller, v němž se řeší domácí násilí a psychický teror, aby vás po chvíli vyvedl z omylu. Během čtení totiž zjistíte, že v rukou držíte společenský román s velkým přesahem, v němž téma psychického týrání hraje svou roli, přesto samotný příběh nakonec směřuje jinam. Autor překvapí citlivým zpracováním námětu a pochopením pro ty, kteří se ve vztazích ocitají v pozici oběti. V knize se zaměřil na manželské vztahy, na to, jak někteří jedinci dokáží s druhými obratně manipulovat ve svůj prospěch. Někdy násilí nemusí být nutně fyzické, aby člověka zlomilo a ubilo veškeré jeho sebevědomí, stačí dobře cílené psychické deptání a člověk je rázem na dně. V této knize jsou dvě mimořádně nesympatické postavy, které vám hodně hnou žlučí a mezi oblíbené se rozhodně řadit nebudou.

Román nazvaný příznačně Nikdy není pozdě je pozvolna plynoucím příběhem dvou rodin, jejichž členové mění dosud zavedené zvyky a začínají znovu. Možná během čtení vytušíte, kam by tak mohl směřovat, ale určitě víte, že život není snadný, zvláště musíte-li se ohlížet na děti a plánovat svůj život v souladu s jejich.

Byla jsem hodně příjemně překvapená, nakonec jsem psychothriller sice nedostala, ale objevila jsem autora, který umí dobře psát o lidech a jejich vzájemných vztazích. Není to spisovatel, který by kladl důraz na akci a bouřlivý děj, jeho devizou je spíše nahlížení tzv. „pod pokličku“, kdy svůj pohled na věc postupně předkládají všichni čtyři aktéři příběhu.

Jste-li příznivci spíše pomalejšího tempa vyprávění a máte rádi příběhy o rodinných a partnerských vztazích, zkuste dát Nicku Alexandrovi šanci, zaslouží si ji.

 

Název knihy Nikdy není pozdě
AutorNick Alexander
Žánrspolečenský román
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2022
Počet stran344
ISBN 978-80-249-4820-1
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)