Pátek, 31.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Nikdy není pozdě

Třiatřicetiletá Heather má pocit, že snad nikdy nenajde toho pravého. Když už na lásku téměř rezignovala, potkala vysněného prince v hobbymarketu. Považte, v hobbymarketu! Sympatický kutil, sen všech žen. Heather sice hned nevěří, by se k Anthonymu hodila, ale nakonec to dají dohromady a založí rodinu. 

Joe nemůže uvěřit, že by mohl získat takovou krásnou holku, jakou Amy bezesporu je. Vždyť je tak obyčejný a ona zhmotněný sen, nádherná, chytrá, plná energie. Jednoho dne se cesty obou párů protnou díky společné dovolené, během které na povrch vystoupají věci, jež měly zůstat hluboko skryté a Heather, Anthony, Amy a Joe zažijí osudové změny. Jaké budou? Posunou je k lepšímu nebo na ně čekají nečekané zvraty?

Nikdy není pozdě - recenzeRomán Nicka Alexandera se na první pohled tváří jako typický psychothriller, v němž se řeší domácí násilí a psychický teror, aby vás po chvíli vyvedl z omylu. Během čtení totiž zjistíte, že v rukou držíte společenský román s velkým přesahem, v němž téma psychického týrání hraje svou roli, přesto samotný příběh nakonec směřuje jinam. Autor překvapí citlivým zpracováním námětu a pochopením pro ty, kteří se ve vztazích ocitají v pozici oběti. V knize se zaměřil na manželské vztahy, na to, jak někteří jedinci dokáží s druhými obratně manipulovat ve svůj prospěch. Někdy násilí nemusí být nutně fyzické, aby člověka zlomilo a ubilo veškeré jeho sebevědomí, stačí dobře cílené psychické deptání a člověk je rázem na dně. V této knize jsou dvě mimořádně nesympatické postavy, které vám hodně hnou žlučí a mezi oblíbené se rozhodně řadit nebudou.

Román nazvaný příznačně Nikdy není pozdě je pozvolna plynoucím příběhem dvou rodin, jejichž členové mění dosud zavedené zvyky a začínají znovu. Možná během čtení vytušíte, kam by tak mohl směřovat, ale určitě víte, že život není snadný, zvláště musíte-li se ohlížet na děti a plánovat svůj život v souladu s jejich.

Byla jsem hodně příjemně překvapená, nakonec jsem psychothriller sice nedostala, ale objevila jsem autora, který umí dobře psát o lidech a jejich vzájemných vztazích. Není to spisovatel, který by kladl důraz na akci a bouřlivý děj, jeho devizou je spíše nahlížení tzv. „pod pokličku“, kdy svůj pohled na věc postupně předkládají všichni čtyři aktéři příběhu.

Jste-li příznivci spíše pomalejšího tempa vyprávění a máte rádi příběhy o rodinných a partnerských vztazích, zkuste dát Nicku Alexandrovi šanci, zaslouží si ji.

 

Název knihy Nikdy není pozdě
AutorNick Alexander
Žánrspolečenský román
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2022
Počet stran344
ISBN 978-80-249-4820-1
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)