Středa, 29.11.2023
Ostatní volný časVolný čas

Vyrážíte často na výlety? Pořiďte si kvalitní vchodové dveře do bytu

Jezdíte často na výlety a jakmile je na Chrudimsku kulturní akce, doma vás nikdo neudrží? Pak byste si měli dát pozor na zabezpečení svého bytu. Nevítaných návštěvníků, kteří ho můžou v době vaší nepřítomnosti navštívit, je ale stále dost. Riziko vloupání ale můžete úplně eliminovat v případě, že si pořídíte kvalitní vchodové dveře do bytu.

vchodové dveře hnědéPřekážka, která odradí na první pohled

Pes? Sousedka v důchodu? A co radši bezpečnostní dveře do bytu? Ty by měly tvořit základní bezpečnostní prvek vaší domácnosti. Lupiči k vám totiž vysoce pravděpodobně nepolezou po balkonech, ale vezmou to přímo přes hlavní dveře do bytu.

Klasické vstupní dveře do bytu přitom nepředstavují pořádnou překážku ani pro začínající lupiče. Bezpečnostní dveře do bytu už ale budí respekt. Kdokoliv, kdo by je chtěl překonat, by si vylámal zuby a ztratil spoustu drahocenného času.

Bezpečnostní vchodové dveře do bytu s kukátkem mají totiž řadu bezpečnostních prvků, které lupiče odradí už na první pohled. Dveřní křídlo je vyrobeno z kvalitního materiálu, který je odolný proti poškrábání a hlavní zámek si poradí až s tunovým tlakem.

Přídavný a samostatný vrchní zámek je možné uzamknout i bez klíče, díky čemuž jsou dveře méně namáhány. Kromě zámků má dveřní křídlo také bezpečnostní trny a trny proti vysazení.

Co bezpečnostní dveře do bytu umí?

Hlavní předností bezpečnostních vchodových dveří do bytu v paneláku vychází z certifikované bezpečnostní třídy 3. Ta v sobě skrývá odolnost proti vsazení, odvrtání zámku a snaze o násilné překonání.

Další předností je protipožární ochrana, která vám v případě požáru na chodbě domu poskytne dostatek času k úniku. A výhodou obzvláště pro lidi, co chtějí mít doma klid, je také ochrana před hlukem. Otravný zvuk linoucí se z chodby kvůli hlasitému rozhovoru sousedů nebo hlučnému výtahu už neuslyšíte.

vchodové dveře - antracitÚspora peněz i nervů

Říká se, že nervy máte jen jedny. A s dobře těsnícími vchodovými dveřmi do bytu s kukátkem si ušetříte jak je, tak peníze. Jak to? Vchodové dveře do bytu totiž ne vždy těsní tak, jak byste potřebovali a vám tak uniká teplo (a peníze) na chodbu.

Tento problém bývá způsoben tím, že si lidé často nechtějí připlatit za vchodové dveře do bytu s montáží a vše si nainstalují sami. Zapomenou však na jednu důležitou věc, a sice to, že je vždy potřeba vyměnit i zárubně. Staré zárubně si s novými dveřmi nikdy pořádně nesednou.

Bezpečnostní vchodové dveře do bytu s kukátkem navíc mají dvojité těsnění, které se podílí na skvělých tepelně-izolačních vlastnostech. To oceníte obzvlášť v zimě, kdy významně ušetříte za energie a vytápění bytu.

Tak co, už jste se podívali, jak jsou na tom vaše stávající vchodové dveře do bytu?

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.