Novinka: Party hra Pictomania

Novinka: Party hra Pictomania 

 

Pictomania je kreslicí párty hra určená pro všechny věkové skupiny, ve které hráči zároveň kreslí a snaží se uhodnout slova ostatních hráčů. Promyšlený bodovací systém vyrovnává šance jednotlivých hráčů a zaručuje zábavu pro všechny. Hra rozvíjí představivost, kreslicí dovednosti, postřeh a pozornost k detailům.

 

 

 

HERNÍ MATERIÁL

6 kreslicích podložek
6 smývatelných fixů
6 hadříků
13 hracích karet
35 kartonových žetonů
2 kartonové stojánky
96 oboustranných karet se slovy
1 pravidla

Novinka: Party hra PictomaniaSTRUČNÝ PŘEHLED PRAVIDEL

Příprava hry
Před začátkem hry si každý hráč vezme:
– fixu, hadřík a barevnou tabulku
– sadu karet od 1 – 7 a žetony své barvy určené k hodnocení (žetonů je vždy o 1 méně než hráčů – viz tabulka v pravidlech). Barevné žetony si hráči umístí pod do sloupce vlevo od kreslicí tabulky.

Hráči se domluví, kterou obtížnost karet budou používat (v pořadí od nejlehčích – zelené, oranžové, fialové, modré), karty příslušné barvy se zamíchají a 6 se jich umístí do obou připravených stojánků (každá karta tak odpovídá jednomu symbolu).
Doprostřed stolu se položí černé žetony s hvězdičkami (vždy o 1 méně než hráčů, viz tabulka v pravidlech).

Průběh hry
Černé karty s čísly 1 – 7 a 6 symboly se zamíchají a každý hráč dostane jednu kartu s číslem a jednu se symbolem. Poté se hráči všichni najednou na svoji dvojici karet tajně podívají (symbol určuje, ze které karty bude hráč kreslit, číslo pořadí slova na kartě slovo na kartě) a začínají kreslit (je třeba dobře si rozmyslet, čím se jejich slovo liší od ostatních slov na kartě, která obvykle patří do stejného tematického okruhu).
Zároveň mohou hráči začít hádat, co kreslí ostatní – hádají pouze pořadí slova na kartě (číslo 1 – 7). Pokud si myslí, že některé slovo uhodli, položí kartu s příslušným číslem ve své barvě rubem nahoru před hráče (na dvojici jeho černých karet).
V okamžiku, kdy se rozhodnou, že již nechtějí kreslit ani hádat, mohou si vzít nejvýše hodnocený černý žeton s body ze středu stolu a dát si ho vpravo vedle tabulky.

Konec kola:
Kolo hry skončí, jakmile jsou rozebrány všechny černé žetony nebo když se hráči dohodnou, že již dále nechtějí kreslit nebo hádat.

Novinka: Party hra Pictomania

Hodnocení
Hráči jeden po druhém řeknou, co kreslili (ukážou své 2 černé karty) a postupně vyhodnotí tipy soupeřů. Spoluhráčům, kteří uhodli pořadí jejich slova na kartě, přidělují barevné žetony (od nejvyšší hodnoty k nejnižší) a spolu s nimi jim vrátí barevnou kartu s číslem. Získané žetony si hráči dají vpravo od kreslicí tabulky.

Černá ovce:
Barevné karty se špatnými tipy se dají doprostřed stolu. Hráč, který zde má nejvíce karet, je černá ovce (pokud má nejvíce karet více než jeden hráč, nic se nestane).

Co s černými žetony?
1/ Hráč, který je černou ovcí (má NEJVÍCE ŠPATNÝCH TIPŮ), si přesune černý žeton zprava u tabulky doleva (z kladných bodů do záporných).
2/ Hráč, JEHOŽ OBRÁZEK NIKDO NEUHODL (zbyly mu všechny jeho žetony), vrátí černý žeton zpět doprostřed stolu.
3/ Ve všech ostatních případech si hráči černý žeton započítají jako kladné body

Počítání bodů:
+ Kladné body:
Vpravo od tabulky – barevné žetony, které hráči získali od ostatních za správné tipy + případný černý žeton.
– Záporné body:
Vlevo od tabulky – žetony, které hráčům zbyly, protože soupeři jejich obrázek neuhodli + případný černý žeton (černá ovce).

Záporné body si hráči odečtou od kladných a výsledek si zapíší do prvního volného okénka na destičce. Karty a žetony se vrátí původním majitelům.

Další kolo:

Před každým kolem se hráči dohodnou na barvě karet, která se bude hrát.
Hra končí standardně po 5 kolech. Vítězí hráč, který získal celkově největší počet bodů.

Novinka: Party hra Pictomania

 

Autor: Vlaada Chvátil
Hra pro 3 – 6 hráčů

Věk: od 9 let
Délka hry: 30 minut
Web: http://www.pictomania.cz 

 

Hru si můžete také přijít zahrát i do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou. Nebo si ji můžete zakoupit v e-shopu výrobce – www.DinoToys.cz

 

 

Soutěžíte rádi? Těšte se na soutěž o tři hry Pictomania, které pro vás máme připravené.

Více na www.pictomania.cz.

Dinotoys - Bezva finta

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.