Občanské sdružení Boii zve na unikátní archeologickou výstavu

Občanské sdružení Boii zve na unikátní archeologickou výstavuV neděli 21. října 2012 bude v Nasavrkách slavnostní vernisáží zahájena unikátní archeologická výstava s názvem „Keltové ve východních Čechách„. Hlavním cílem této výstavy je seznámit veřejnost s keltskými kořeny v našem regionu. Návštěvníci zde uvidí soubor archeologických nálezů, které zapůjčila muzea z celé ČR a které nebyly dosud nikdy vystaveny společně.

 

Výstavu pořádá občanské sdružení Boii o. s. ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích a dalšími partnery v rámci projektu „Historie jinak“. Výstava bude umístěna ve 2. patře nasavrckého zámku a bude otevřena až do 21. prosince letošního roku. „Pro návštěvníky jsme připravili mnoho lákadel,“ říká předseda sdružení, Mgr. Lukáš Blažek. „Kromě řady originálních nálezů z celého našeho regionu bude k vidění například znázornění dílny na keltské mlýny pod Kunětickou horou, figuríny bojovníků a mnoho dalšího. Kromě toho jsme pro veřejnost připravili cyklus tematických přednášek, které povedou přední čeští archeologové. Termíny ještě upřesňujeme, už nyní ale mohu říci, že tyto přednášky budou opravdu stát „za to“, dodává Lukáš Blažek.

Speciální program připravilo sdružení také pro školní výpravy ze základních a středních škol z celého Pardubického kraje. Ty se mohou na výstavu předem objednat a zúčastnit se jí tak zcela zdarma. Pro žáky jsou připraveny pracovní listy, tematické hry a další didaktické aktivity.

Občanské sdružení Boii srdečně zde na slavnostní vernisáž této výstavy.

Vernisáž proběhne v neděli 21. října od 16:00 hodin ve 2. patře zámku Nasavrky.

Občanské sdružení Boii zve na unikátní archeologickou výstavu

Více informací naleznete na webových stránkách http://www.boii.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.