Neděle, 28.5.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Obnovy domů a veřejných prostranství – vize za téměř čtvrt miliardy

Sídliště za DuklouNa jednom z posledních jednání se dnes sešel řídící tým, který připravuje grandiózní projekt na revitalizaci bytových domů a veřejných prostranství v lokalitě pod nádražím a v sídlišti za Duklou. Celý plán počítá s aktivitami v celkové částce dosahující téměř čtvrt miliardy. Do projektu jsou zapojeny i soukromé subjekty.

Práce na projektu Integrovaný plán rozvoje města byly velmi náročné, nicméně město pomalu se blíží k cíli.

“S přípravami jsme začali více jak před rokem, kdy jsme definovali lokalitu a začali zpracovávat ukazatele dle metodik ministerstva. Následně probíhala řada jednání, která vyústila v přípravu plánu, vytipování projektů, ale také veřejné projednávání. Výhodou v Chrudimi byl fakt, že jsme začali s přípravou jako jedno z prvních měst v republice,” přibližuje vývoj místostarosta Roman Málek.

Město v tuto chvíli má celý plán již téměř hotový a opět zve zainteresovanou veřejnost na veřejné projednání Integrovaný plán rozvoje města Chrudim financovaného z fondů EU, které se uskuteční v pondělí 8. prosince 2008 v 17 hod v Chrudimi, Pardubická 67, zasedací místnost tajemníka – 1. patro.

Cílem je seznámeni s dosavadním průběhem prací a s harmonogramem realizace jednotlivých projektů až do roku 2015. Na veřejném projednání bude veřejnost informována o jednotlivých projektech města obsažených v integrovaném plánu, o nejbližších krocích při jeho schvalování a bude i prostor na případné dotazy týkající se tohoto tématu.

Bližší informace o projektu získáte na stránkách města www.chrudim-city.cz v záložce dotace/Integrovaný plán rozvoje města .

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.