Odkud jsi, cizinče?

recenze knihy Božský cizinec

Pseudonym Christina Lauren pro mnoho z vás netřeba dlouze představovat. Jedná se o dvě autorky – Christinu Hobbsovou a Lauren Billingsovou.
Na románu Božský bastard začala Christina Hobbsová pracovat v roce 2009 a pod názvem The Office zveřejnila první verzi na internetu. Později jej s pomocí Lauren Billingsové přepracovaly a upravily do knižní podoby pod názvem Beautiful Bastard (Jota, 2013.) Nyní bych Vám ráda představila jeho volné pokračování pod názvem Božský Cizinec.

Sára Dillonová se rozhodla utéct od svého stávajícího života v Chicagu, kde za sebou zanechala nejen své přátele, ale také nepodařený vztah s Andym. Teď začíná nový život a to v New Yorku, kde nastupuje na nové místo finanční ředitelky v nově otevřené pobočce Ryan Media Group.

Sára je velmi ráda, že v New Yorku zná alespoň někoho a velkou oporou jsou jí její přátele Chloe Millsová a Bennett Ryan, kteří mají krátce před svatbou. Když je Sára v baru s kamarádkami, kde oslavují zásnuby Chloe, tak se zde setká s neznámým, ale o to více sympatickým cizincem.

Onen neznámý je tak sexy, až se z něj Sáře podlamují kolena. Jeho britský přízvuk působí při celkovém dojmu jako třešnička na dortu a tak netrvá dlouho a Sára ztratí veškeré zábrany a klubové povyražení je na světě.
Oba to berou tak jak to je, jednalo se jen o sex na jednu noc, nic víc, nic míň.

Před odchodem jsem si upravila vlasy, pochválila jsem se, že jsem si vzala šaty, co se nemačkají, a domalovala si rty.
Vyšla jsem ze dveří a narazila přímo do obrovského hrudníku.
U baru jsme sice stáli blízko sebe, ale ne takhle. Až teď, s hlavou přitisknutou k jeho krku, jsem ucítila, jak voní. Nebyl cítit jako ti chlápci na parketu, doslova vymáchaní v kolínské. Šla z něj čistota, voněl jako muž, který si sám pere a který má na rtech jemný dotek whisky.
“Ahoj, poupátko.”
“Zdravím, cizinče.”

Max Stella je známý sukničkář. Celé město díky reportážím z pochybných plátků ví o tom, že je to jeden z mužů, který střídá ženy pomalu častěji než ponožky. Max je opravdu pohledný a každý týden se v jeho náručí střídá jiná žena. Novináři jsou na jeho eskapády zvyklí, přesto jej často šmírují, aby si mohli pořídit další snímek pro nový článek.

Sára se s Maxem znovu potká vlastně náhodou. Ani to jim však nezabrání v tom, aby si spolu užili znovu, a znovu… Na první pohled obyčejná, spíše stydlivá žena se rázem promění v někoho úplně jiného. Sex na veřejnosti s obavou, aby nebyli nachytáni nebo žhavé fotografie jejich milostných hrátek spolu s přísnými pravidly jejich schůzek.

Pomalu mi sukni vyhrnoval výš, výš a výš až k bokům. “V pořádku?” jeho přízvuk převedl poslední slabiku do šepotu.
Bylo to víc než v pořádku, ale moje srdce tlouklo napůl vzrušením a napůl děsem. Opět jsem ho nechala, aby mi vzal všechny důvody a schoval je v temném rohu, kde je nebudu moct ani najít.
“Jsme v restauraci.”

Max ze začátku souhlasí, ba co více, je přímo nadšený, postupně však začne přemýšlet nad tím, co by se stalo, kdyby se tvrdá pravidla trochu porušila…

 

 

Vážené dámy, tak tohle bylo něco! Když jsem přečetla první díl, tak jsem si byla již sto procentně jistá, že se mi budou líbit i zbývající díly, ale tohle jsem opravdu nečekala. Ale pěkně popořadě…

Obálka této knihy je v podobném duchu, jako kniha předchozí. Tmavá, temná, ale přesto sexy, přesně tak, jako celý příběh. V knize pak nalezneme celkem sedmnáct kapitol, které jsou střídavě vyprávěny z pohledu Sáry a Maxe. Nechybí ani poděkování autorek.

Tento díl, narozdíl od prvního se mi líbil rozhodně více. Celkově byl více “ze života” , zároveň jsme si prošli i nějaké části New Yorku, hlavně místa, která jsme viděli z jiné perspektivy.
Cílem této knihy rozhodně nebylo to, abychom se prosouložily od začátku až do konce. První polovina knihy se nese v duchu sexu, to ano, ale je nenásilný, tak nějak přirozený.
V druhé polovině se pak více zabýváme také jednotlivými postavami a tím, co vlastně cítí, postupně se tedy seznamují tak, jak v původním plánu nebylo.

V knize se setkáme i s našimi starými známými – s Chloe a Bennettem, kteří zde vystupují jako přátelé a zároveň zaměstnavatelé Sáry. Bylo fajn, se s nimi na chvíli setkat, i když jsou v pozadí a Božský cizinec se zaměřuje na vztah mezi Sárou a Maxem.

Moc se mi líbil i fakt, že přes to, že měl Max v médiích pověst sukničkáře, u kterého si ženy podávají dveře, ve skutečnosti tomu tak úplně nebylo. Jednalo se o muže s velkým “M” který byl opravdu mužem, ze kterého se ženám podlamují kolena. Krásný, sexy, s přízvukem, ale také sympaťák, který se o ženu dokázal zajímat.

Nutno také říci, že kniha byla poměrně předvídavá. Ono to snad ani jinak u této literatury nejde, nehledě na to, jak se naši hlavní hrdinové pokaždé náhodou potkali. Nicméně to bylo prostě úžasné, sladké ale zároveň sexy. Od knihy nelze odcházet, je stvořena tak, abyste od ní odešly až s přečtením poslední strany.

Přiznám se, že jsem provařené “odstíny” nedočetla, prostě mi tam vadilo spousta věcí a tak jsem skončila někde v půlce prvního dílu. Tuhle sérii jsem si však zamilovala. Je úžasná, nabitá erotikou a sexem všude, kde si jen vzpomenete, ať už se jedná o zapomenuté skladiště, nebo třeba tmavý kout na diskotéce.
Rozhodně se nebudete nudit, a užijete si nevšední erotický zážitek.

Dámy, držte si kalhotky, čeká vás sex na veřejnosti a nemravné fotografování!

 

Název knihy Božský cizinec
AutorChristina Lauren
ŽánrLiteratura světová, Romány, Romány pro ženy
  
Nakladatelství Jota
Rok vydání2014
Počet stran320
ISBN978-80-7462-515-2
  
Nákup knihy https://www.jota.cz/
Nákup e-knihy https://www.palmknihy.cz/
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Jota


Nakladatelství JOTA si vydobylo za dobu své existence na českém trhu pevnou a stabilní pozici. Ročně vydává kolem osmdesáti novinkových titulů a desítky dotisků úspěšných knih. Jota vydává knihy v několika edičních řadách. Jednoznačně nejpestřejší výběr najdete mezi kvalitní beletrií a cenami ověnčené překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Výjimečné tituly najdete také v edici Populárně naučná literatura. Zcela unikátní pozici má Nakladatelství JOTA na poli cestopisné literatury.

Mezi bestsellery nakladatelství patří dětské knihy ze série o Doktoru Proktorovi od slavného norského spisovatele Joa Nesbøho, manuál k „jinému“ rodičovství Líný rodič, televizní Simpsonovi, kultovní série Mládí v hajzlu, světově nejslavnější kuchařka Umění francouzské kuchyně, legendy cestopisné literatury Miloslav Stingl, Hanzelka a Zikmund nebo turistické průvodce prestižní řady Rough Guides.

www.jota.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jana Vavrečková

Knihomolka srdcem i duší, vášnivá hráčka Call of Duty. Milovnice turistiky, přátel a rodiny. (osobní blog)