Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Oslavte společně s Nakladatelstvím Fragment Den dětí

Oslavte společně s nakladatelstvím Fragment Den dětíMezinárodní den dětí se blíží. Již tato neděle bude patřit nejmenším z nás. Myšlenka vyhlásit svátek dětí se vůbec poprvé objevila bezmála před 100 lety. Před více než 60 lety se již poprvé oficiálně slavil den zasvěcený dětem po celém světě. K příležitosti tohoto významného dne připravilo Nakladatelství Fragment zajímavou akci, pokud v našem e-shopu nakoupíte nad 500 Kč, získáte slevu 100 Kč. Oslavte 1. června společně s Fragmentem!

 

Bezmála před 100 lety vyslovil zakladatel Turecké republiky, Mustafa Kemal Atatürk, názor, že je třeba myslet na nejmenší z nás a ukázat jejich důležitost pro budoucnost. Jeho krédem byla myšlenka, že „Děti jsou nový začátek zítřka.“

V Československu se svátek dětí na 1. června slavil poprvé v roce 1950. Začátek června byl určen jako vzpomínka na konání ženevské Světové konference o blahu dítěte v roce 1925, ale také jako připomínka události ze San Francisca, kde čínský konzul-generál shromáždil řadu čínských sirotků na oslavu festivalu dračích lodí. Obě události v samém zárodku obsahovaly myšlenku priority péče o dětské blaho. Mezinárodní den dětí má tedy především za úkol, aby si všichni dospělí na celém světě uvědomili, jaká jsou práva a potřeby dětí.

Oslavte tento den s Nakladatelstvím Fragment a pořiďte své ratolesti hezkou knížku jako dárek. Při nákupu v e-shopu na www.fragment.cz nad částku 500 Kč získáte slevu na celý nákup knih v hodnotě 100 Kč (ke standardní e-shopové slevě 15 % získáte tedy ještě další slevu!). Pro uplatnění slevy je třeba zadat do pole „akční kupon“ kód DETI2014. Akce platí pro objednávky odeslané od dnešního dne do nedělní půlnoci.

Oslavte společně s nakladatelstvím Fragment Den dětí

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.