Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Technické problémy uzemnily hvězdu letošní Aviatické pouti

Neúčast letounu Lockheed P-38L Lightning program Aviatické pouti v Pardubicích nenaruší.Organizátoři a zejména diváci se velice těšili, že ve dnech 31. května a 1. června 2014 uvidí na pardubické Aviatické pouti vystoupení legendárního dvoutrupého stíhacího letounu Lockheed P-38L Lightning.

 

Zprávy z posledních dnů však nevypadají moc optimisticky. „V sobotu nám přátelé z rakouského Salzburgu zaslali nemilou zprávu, ve které nám oznámili, že na Lightningu se vyskytly technické potíže většího rozsahu, které pravděpodobně nejsou schopni do termínu Aviatické pouti odstranit. Velice nás to mrzí, nejen proto, že Lightning měl být jednou z hvězd letošního ročníku, ale také proto, že jsme měli přislíbené jedinečné číslo s přemetem Lightningu a Corsairem. I když v koutku duše stále věříme v zázrak, že se podaří Lightning včas zprovoznit, tak po intenzivní komunikaci v posledních hodinách je více než patrné, že letos Lightning v Pardubicích neuvidíme. V této situaci jsme neocitli sami. Návštěvníci ILA Berlín vystoupení tohoto skvostu také neviděli právě z důvodu technické závady. Ovšem nebudeme ochuzeni o ostatní historická letadla ze Salzburgu, která přiletí, jak bylo naplánováno. V této chvíli ještě intenzívně jednáme o nějaké exkluzivní náhradě, ale času do Aviatické pouti moc nezbývá, i když želízek v ohni máme několik“, dodává k neúčasti Lightningu Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Neúčast Lightningu však téměř pětihodinový program Aviatické pouti nenaruší a o víkendu 31. května a 1. června 2014 si návštěvníci v bohatém letovém i pozemním programu opravdu přijdou na své.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz .

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.