Úterý, 16.7.2024
Chrudim

Otevření odpočinkového místa Pod Zbrojnicí v Chrudimi

Otevření odpočinkového místa Pod Zbrojnicí v ChrudimiNa čtvrtek 7. října 2010 od 10 hodin je připraveno slavnostní přestřižení pásky za účasti zástupců LivCom a předání symbolického šeku na 20 tisíc liber.

Město Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21, získalo na LivCom 2009 v Plzni finanční dotaci na projekt „Regenerace odpočinkového místa v sídlišti Pod požární zbrojnicí“.

Toto odpočinkové místo je upraveno na základě společné diskuse zde žijících obyvatel, zástupců odborů MěÚ Chrudim a vedení města.

Ve vnitrobloku je vybudován pobytový ostrov, který podporuje mezigenerační soužití  – je v něm vytvořen současně hrací prostor pro děti a mládež a klidná pobytová zóna nejen pro rodiče, ale i pro seniory a handicapované občany.

Projekt sám není pouhou „stavbou“.
Chceme jím zdůraznit genius loci místa a myšlenkou setkávání generací se vracíme ke kořenům našich předků, kteří až ve čtyřech generacích žili v jednom obydlí.

Ve spolupráci s partnery je připraven doprovodný program – hudební vystoupení dětí z MŠ Dr. J. Malíka, pohybové pásmo klientů ze stacionáře Jitřenka na téma „Přírodní živly“ a  cvičení seniorek z Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim s padákem.
Pro přítomné je připraveno i drobné občerstvení.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.