Pan Božský po třetí!

recenze knihy Božský hráč

Pseudonym Christina Lauren pro mnoho z vás netřeba dlouze představovat. Jedná se o dvě autorky – Christinu Hobbsovou a Lauren Billingsovou.
Na románu Božský bastard začala Christina Hobbsová pracovat v roce 2009 a pod názvem The Office zveřejnila první verzi na internetu. Později jej s pomocí Lauren Billingsové přepracovaly a upravily do knižní podoby pod názvem Beautiful Bastard (Jota, 2013.)
Kromě volného pokračování pod názvem Božský cizinec (Jota, 2014,) doplnil sérii také Božský hráč (Jota, 2014,) kterého Vám nyní představím v recenzi.

Hanna Bergstormová, které doma neřeknou jinak než Ziggy, je chytrá a krásná mladá žena. Přesto celé dny sedí v laboratoři a soukromý život je pro ni téměř sprosté slovo. Proto se za ní vydává její bratr Jensen, spolu s otcem, aby ji nějakým způsobem přiměli k tomu, aby začala být více společenská. Byla by velká škoda, kdyby zůstala zahrabaná mezi zkumavkami a kádinkami.
Jensen se s ní nakonec dohodne, aby se ozvala Willovi, Jensenovu nejlepšímu příteli, kterého si zamilovala celá rodina. Ziggy je zaskočená, přesto však slíbí, že začne více žít a spojí se s Willem.

Will Sumner je prototypem muže z plakátu. Jeho uhrančivému pohledu modrých očí, propíchaným uším a zajímavým tetováním je těžké odolat. Je sexy, je úspěšný a také je to hráč, pro kterého jsou ženy pouhým nástrojem rozkoše. Má své zvyky a na určité dny v týdnu své oblíbené ženy. Už od vysoké, kdy se seznámil s Jensenem se stali nejlepší přátelé, byl milovníkem bujarých večírků a krásných žen.
Později začal pracovat pro pana Bergstorma a stal se mužem, kterého si Ziggy představovala ve svých pubertálních fantaziích. Ano, tohle je Will Sumner.

Netrvá dlouho a Ziggy kontaktuje Willa, a domluví se s ním, že se sejdou brzy ráno a půjdou si spolu zaběhat. Will není moc nadšený z toho, že by měl zrovna Ziggy, mladou šprtku učit, jak správně “žít.”
Vše se ale změní ve chvíli, kdy ji poprvé po dlouhých letech spatří. Je sice neohrabaná a rychleji mluví, než přemýšlí, přesto je tak krásná.

“Dělejme, že je ti šestnáct,” pohladil mě po rtech. “Ukaž mi to…”
Nebyla jsem si jistá, co na to říct, ale hrozně jsem si to přála zažít. Chtěla jsem si představovat, že je se mnou nahý, že je všude kolem mě a ve mně. Prohrábla jsem mu rukou vlasy a zatahala za ně. Slyšela jsem, jak tiše zasyčel, přitiskl se na mě, silněji a rychleji.
“Jo, Hanno,” sundal mi tílko.

Jeho hlavním úkolem je naučit ji randit. Připravit ji na všechno, co ji čeká a vyškolit ji natolik, aby byla schopná začít flirtovat s muži a užívat si život. Všechno jde jako po másle až do doby, kdy ho jeho žačka svede a poprosí ho, aby jí ukázal, jak se stát sexuální bohyní.
Stará dobrá Ziggy se pro Willa pomalu stává Hannou, ženou, jakou v životě ještě nepoznal. Teď je jen na něm, aby jí dokázal, že ten pravý muž, který na ni čeká je právě on.

 

 

Jelikož jsem této sérii naprosto propadla, tak jsem se velice těšila, až si budu moci přečíst Božského hráče a seznámit se tak s novými hrdiny a jejich příběhy. Kniha nám hned na obálce slibuje úžasný erotický zážitek a já jen dodám, že je kniha plná nejen erotických scén, ale také humoru, který je pro knihy tohoto autorského dua typický.

Obálka této knihy se nese v jednoduchém stylu, jak tomu bylo i u předchozích titulů. Tentokrát je však nápis laděn do růžové barvy a krasavec na obálce svým postojem dává prostor pro čtenářčinu fantazii.
Kniha začíná prologem, následuje dvacet kapitol, které jsou střídavě vyprávěny z pohledu Ziggy a Willa. Díky tomu čtení ubíhá rychleji a my máme možnost sledovat, co se našim hrdinům honí hlavou a jaké pocity v průběhu příběhu prožívají. Celé vyprávění pak zakončuje epilog.

Božský hráč se v mnoha aspektech poněkud liší od předchozích dílů. Je to především tím, že naši hlavní hrdinové mají společnou historii. Několik let se znali, věděli, že existují, ale přesto se spolu nijak nebavili, neboť mezi nimi byl značný věkový rozdíl. V době, kdy Will proháněl sukně na vysoké, tak Hanna o své první puse prakticky jen snila. Díky tomu je vyvíjení jejich vztahu více uvěřitelné a nepůsobí zbytečně urychleným dojmem.

Tento díl není pouze o sexu na všemožných místech. Je také o pocitech hlavních hrdinů, o jejich obavách a bubácích, kteří jsou všude kolem. I když Hanna není úplně nezkušená, přesto tápe a neví si rady s muži. V podstatě je takovou šedou myškou, která se raději schovává v bezpečí laboratoře.

Je také potřeba říci, že začátek byl poněkud slabší. Hanna mlela páté přes deváté a působila spíše jako takové “jelítko” než jako mladá žena. Nebála se filozofovat nad věcmi, které by normální ženu snad ani nenapadly. Postupně se však ze ztřeštěné laborantky stávala žena, která je velice atraktivní a to hlavně pro opačné pohlaví. Začala si více věřit, přesto si však nebyla úplně jistá, co vlastně chce.

I přes to všechno bylo jiskření mezi Hannou a Willem téměř hmatatelné a já jsem nemohla přestat číst, až do poslední stránky. Musela jsem vědět, jakým stylem se bude jejich vztah vyvíjet a to i přes to, že tento druh literatury a zvláště pak tato série je předvídavá hned od samotného začátku.

Hlavní hrdinové mi prostě přirostli k srdci a tento díl jsem si užila ze všech nejvíce. Možná to bylo tím, že autorky sundaly nohu z plynu, nebo tím, že se jejich vztah zdál více uvěřitelný. Nevím. Každopádně byl tento díl příjemný, plný sexu a v neposlední řadě také humoru, přesně tak, jak slibuje na obálce.

Rozhodně jsem zvědavá, co si pro nás autorky přichystaly v dalším díle, který si s radostí přečtu.
Pokud chcete vypnout a nechat se unášet na vlně rozkoše, tak je Božský hráč tou pravou volbou, nemyslíte?

 

Název knihy Božský hráč
Autor Christina Lauren
Žánr Literatura světová, Romány, Romány pro ženy
   
Nakladatelství Jota
Rok vydání 2014
Počet stran 352
ISBN 978-80-7462-556-5
   
Nákup knihy https://www.jota.cz/
Nákup e-knihy https://www.palmknihy.cz/
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Jota


Nakladatelství JOTA si vydobylo za dobu své existence na českém trhu pevnou a stabilní pozici. Ročně vydává kolem osmdesáti novinkových titulů a desítky dotisků úspěšných knih. Jota vydává knihy v několika edičních řadách. Jednoznačně nejpestřejší výběr najdete mezi kvalitní beletrií a cenami ověnčené překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Výjimečné tituly najdete také v edici Populárně naučná literatura. Zcela unikátní pozici má Nakladatelství JOTA na poli cestopisné literatury.

Mezi bestsellery nakladatelství patří dětské knihy ze série o Doktoru Proktorovi od slavného norského spisovatele Joa Nesbøho, manuál k „jinému“ rodičovství Líný rodič, televizní Simpsonovi, kultovní série Mládí v hajzlu, světově nejslavnější kuchařka Umění francouzské kuchyně, legendy cestopisné literatury Miloslav Stingl, Hanzelka a Zikmund nebo turistické průvodce prestižní řady Rough Guides.

www.jota.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jana Vavrečková

Knihomolka srdcem i duší, vášnivá hráčka Call of Duty. Milovnice turistiky, přátel a rodiny. (osobní blog)