Koncert Imagine Dragons v Praze? Působivý a strhující!

Dne 16. dubna 2018 se v Praze uskutečnil koncert skupiny Imagine Dragons. A přivítala je hala naplněná k prasknutí, která očekávala velkou show. Zájem byl tak obrovský, že namísto obvyklého černého prodeje lístků před halou zde stáli lidé s papírovými cedulemi, kteří se naopak snažili lístek na poslední chvíli sehnat, leč marně. Poptávka tedy evidentně byla. Ale dostala to, pro co si přišla? No, řekněme, že budu na následujících řádcích hodně chválit.

Stage? Ready for show!

Než se pustím do popisu a hodnocení samotných hudebníků, musím se alespoň několika málo řádky zmínit o pódiu (vlastně hned o dvou!) a vizuálních efektech. Ačkoli bylo pódium celkem malé, celou dobu jsem se cítil být ke kapele docela blízko. Nevím jestli to bylo tím, že bylo pódium otevřené do tří stran, nebo jen dobře nasvícené, každopádně byla kapela dobře viditelná i ze zadních tribun, což je rozhodně velké plus. A pokud by to někomu přeci jenom nestačilo, byly zde po stranách pódia dvě velké obrazovky, které poskytovaly bližší pohled, snímaný hned z několika kamer. A nutno říci, že na mě tyto záběry chvílemi působily tak, jako bych se zrovna koukal na přímý přenos předávání nějakých hudebních cen. Druhé pódium (kterého jsem si, potupně přiznávám, před koncertem nevšiml) bylo blíže k zadní tribuně, a odehrála se na něm „akustická“ část koncertu. A co se vizuálních efektů týče, nechyběla špičkové osvětlení, (obří!) hromada konfet a spousta balónků.

Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová
Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová

K.Flay

Nedá mi to nevěnovat pár řádků také této mladé kalifornské zpěvačce, která mi dost utkvěla v paměti. Často mívám pocit, že role předskokana je dost nevděčná. Ale K.Flay se s touto rolí vypořádala více než dobře. Nejen že dokázala strhnout pozornost celé haly, ale během písničky věnované její rodině se celá hala rozzářila tisícem malých světélek, a na konec svého vystoupení si vysloužila i obrovský potlesk od publika. Imagine Dragons svou předskokanku vytáhli z řad méně známých zpěváků, ale prokázali při tom, že mají zlaté ručičky. 

K.Flay, foto:Pavla Hartmanová
K.Flay, foto:Pavla Hartmanová

Imagine Dragons

Imagine Dragons se drželi pravidla „To nejlepší nakonec, a to druhé nejlepší na začátek“, když hned z kraje zahráli písničku Believer. Kapela podávala skvělý výkon, od hry na různé nástroje, až po vynikající zpěv Dana Reynoldse. Ten si vystoupení naplno užíval, a ačkoliv do mikrofonu řval z plných plic, jeho zpěv pořád zůstával čistý a dobře poslouchatelný. Většinu repertoáru kapely tvořili písně z nového alba, které byly doplněny o největší hity z alb minulých. Kromě samotné hudby kapela do koncertu zakomponovala i krátké „proslovy“ o některých současných problémech. Z úst Dana Reynoldse jsme si mohli vyslechnout krátký proslov o boji s depresí, a jeho útěšná slova pro lidi trpící tímto problémem. A vzhledem k tomu, že se přiznal, že sám na deprese trpěl, tak se rozhodně nejednalo o proslov pro formu.

Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová
Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová

„Akustická show“

Zhruba po dvou třetinách se koncert přenesl na pódium v zadní části arény, aby zde kapela odehrála několik písní v akustické podobě. Zazněly zde například Next To Me nebo I Bet My Life. Při první zmíněné písničce se ze stropu spustilo velké množství balónků všech možných velikostí. To že se spustily zrovna během této pomalé písně bylo celkem překvapivé. Hned jak píseň dohrála se také všichni diváci dozvěděli, proč tomu tak bylo. Dan Reynolds to se smíchem okomentoval slovy „Ty balónky měly spadnout už během On Top Of The World, nevím co se stalo.“ Kapela přicházela a odcházela skrze publikum, což pochopitelně fanoušci využili k tomu, aby si mohli s členy plácnout. 

Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová
Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová

Velké finále

Na finálovou část koncertu se kapela přesunula zpět na velké pódium. A diváci už mohli tušit, že se na ně valí ty největší hity kapely. Thunder a Radioactive rozhýbaly celý stadion. Doslova. Přísahám, že jsem při písničce Thunder cítil, jak se tribuna naklání z jedné strany na druhou! A při této písničce se nám také ještě jednou ukázala předskokanka K.Fley, která se společně s Danem Reynoldsem chopila mikrofonu, a zazpívala jednu sloku. Během celého závěru koncertu si už nikdo nesedl. Písnička Radioactive pak byla sladkou tečkou za tímto podařeným koncertem. Mohla se kapela rozloučit něčím jiným, než svým největším hitem?

Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová
Imagine Dragons Praha 2018, foto:Pavla Hartmanová

Závěr

Zážitek, na který budou všichni návštěvníci ještě dlouho vzpomínat. Asi tak bych popsal tento koncert. Imagine Dragons patří ke kapelám, které je úžasné vidět naživo, protože jsou schopni Vám předat jedinečný a zcela nezapomenutelný zážitek. Koncert Imagine Dragons se prostě povedl. Leč jsem se ho na předešlých řádcích pokusil popsat, uvědomuji si, že tuto atmosféru musíte zažít sami. A pro ty z Vás, kteří jste se na koncert nemohli dostavit, mám jednu dobrou zprávu. Dan Reynolds totiž řekl, že se mu u nás tolik líbí, že by se k nám s kapelou chtěli vracet každý rok. A to je možná ta nejlepší zpráva pro všechny fanoušky Imagine Dragons u nás.

 

Playlist

Birth
I Don’t Know Why
Believer
It’s Time
Forever Young
Gold
Downfall
Whatever It Takes
I’ll Make It Up to You
Mouth of the River
Yesterday
Start Over
Demons
Rise Up
Three Little Birds
On Top of the World

Next to Me
Shots
I Bet My Life

Arrival
Thunder
Walking the Wire
The Fall
Radioactive

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk