Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pardubice ani doma nestačili na Litvínov

HC ČSOB Pojišťovna PardubiceAni ve třetím utkání čtvrtfinále play off České pojišťovny se hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nepodařilo porazit celek HC Verva Litvínov, když na domácím ledě prohrály 1:3. Utkání rozhodly dvě přesilové hry, které dokázala Verva využít a od postupu do další části vyřazovacích bojů je dělí jediné utkání.

3. zápas čtvrtfinále PLAY OFF, úterý 17. března 2015, 17:20 hodin

Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0.

Branky a nahrávky: 24. Sýkora (Cetkovský) 3. Petružálek (Hanzl, Kubát), 8. Jánský (Hübl, Pavelka), 36. Jánský (Kubát, Francouz).

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan.

Vyloučení: 3:3.

Diváci: 8.365

Sestavy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Kristan) – Zdráhal, Čáslava, Kolafa, Čutta, Benák, Havlík, Ščotka – Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Radil, Nahodil, Starý – Poulíček, Venkrbec, Moučka – Voženílek.

Trenéři: Miloš Říha st. a Miloš Říha ml.

HC Verva Litvínov: Francouz (Petrásek) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Štindl, Sklenička, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík.

Trenéři: Radim Rulík a Miloslav Hořava

 

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, když při vyloučení domácího Marcinka se jim podařil vstřelit úvodní gól. Tlak Vervy pokračoval i nadále. V 5. minutě jel Hübl úplně sám na Vejmelku, ale přestřelil. Domácí zbytečně ztráceli kotouče, což se jim vymstilo v čase 7:42, kdy zvýšil Peter Jánský na 0:2.

Ve 12. minutě měli domácí svou největší šanci, ale Sýkora nedokázal zasunout do odkryté brány. Předcházelo tomu podražení Zohorny, které rozhodčí nechali bez povšimnutí, což se nelíbilo domácím fanouškům.

Další vyloučení, které si opět odseděl Tomáš Marcinko, si už domácí pohlídali a nepustili Litvínov k větší příležitosti. Naopak si při jeho návratu vytvořili pár šancí, ale ani jednu neproměnili. V závěru utkání mohl snížit Jakub Čutta, ale Francouz se stihl rychle přemístit.

 

Trenérské duo Říhů mělo o přestávce asi dlouhou řeč, protože Pardubice začali druhou třetinu aktivněji. V čase 23:54 se podařilo domácím snížit Petrem Sýkorou. Hra dostala rázem na tempu a agresivitě. Domácí zaměstnávali litvínovskou obranu čím dál častěji.

V čase 29:57 si šel odsedět první trest hostí kapitán Trávníček, ale kromě jediné střely Sýkory se domácí hokejisté k ničemu nedostali. Za vysokou hůl si šel odpykat dvouminutový trest Jakub Gašparovič, čehož využil v čase 35:33 opět Peter Jánský a vrátil tak Litvínovu vedení o dvě branky.

V závěru druhé třetiny měly Pardubice výhodu přesilové hry, ale nedokázaly z toho nic vytěžit, a tak odcházely do kabiny za stavu 1:3.

 

Třetí třetina začala opatrně. Litvínov si hlídal dvoubrankové vedení a nepouštěl domácí k žádné větší akci. Do šance se dostala dvojice Radil – Nahodil, ale vše zbytečně překombinovali.

Poslední desetiminutovka přinesla řadu chyb a nepřesností, hlavně na straně Pardubic. Naděje pro domácí svitla v 53. minutě, kdy byl vyloučen za vysokou hůl Karel Kubát. Od modré pálil Sýkora, ale Francouz byl připravený i na dorážku od Cetkovského.

Zbytek utkání se přeléval z jedné poloviny na druhou a změnu skóre již nepřinesl.

Hráči utkání: Petr Čáslava – Peter Jánský

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.