Neděle, 2.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Parkway Drive se vrací do Evropy – v Praze vystoupí příští září

Epidemie jejich turné přerušila, teď se však na koncertní pódia vrací. Evropští fanoušci se této australské formace dočkají v září, na kdy je naplánována i pražská zastávka. Parkway Drive vystoupí ve Foru Karlín 10. září 2022. Na halové turné, které prozatím sestává z osmnácti koncertů, je doprovodí metalcore skupina z britského Sheffieldu – While She Sleeps.

Parkway Drive vydali od svého vzniku v roce 2003 do dnešního dne šest studiových  desek, které všechny bodovaly v prodejním žebříčku ARIA v první desítce. Posledním z nich byla nahrávka “Reverence” z roku 2018, která kapele v cenách ARIA Awards vynesla již druhé vítězství v kategorii “nejlepší hard rock/heavy metalové album“.

V roce 2020 zveřejnili dokumentární film Viva the Underdogs, který mapuje patnáctiletou cestu Parkway Drive za slávou, od jejích hardcorových počátků až po ovládnutí evropských festivalů v roce 2019, a bez příkras zachycuje vzlety i pády kapely, spory i euforii z dosažených úspěchů.

V březnu se dokument dočkal stejnojmenného soundtracku, který přinesl záznam vystoupení Parkway Drive na ikonickém Wacken Open Air v roce 2019 a tři skladby nazpívané frontmanem Parkway Drive Winstonem McCallem v němčině – písně “Würgegriff (Vice Grip)”, “Die Leere (The Void)” a  “Schattenboxen (Shadow Boxing)”, na kterém hostuje německý raper Casper.

Předprodej vstupenek byl zahájen v 12. listopadu 2021 v síti Ticketmaster. Pořadatelé současně potvrzují, že lístky zakoupené na původní datum 12. dubna 2021 zůstávají v platnosti.

Majitelé vstupenek, kterým nový termín nevyhovuje a rádi by je vrátili, tak mohou učinit do 24. 11. 2021. Žádostem o vrácení vstupného po uplynutí tohoto termínu nebude možné vyhovět.

 

Parkway drive - plakát

 

Instagram | www.parkwaydriverock.com | Facebook

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk