Pondělí, 15.7.2024
KnihyKultura

Řemeslné pohádky – čtení pro prvňáčky

recenze knihy Řemeslné pohádky

„To budou džbánky, hrnečky a talířky,“ pochvaloval si Hynek.
„A nebudou, nebudou,“ smál se potichu hliněný mužíček, kterého z lesa přivezl.
A měl pravdu. Vše se stále opakovalo. Sotva Hynek hrníček vyrobil, rozpadl se mu na prach.“

Knížka plná řemesel zavede začínající čtenáře do světa kouzel, čarování, smíchu i neplechy.
V krátkých pohádkách se setkáte třeba s pekařem a jeho líným droždím, hrnčířem a nezbedným hliněným mužíčkem či se samotným Luciferem, který uhasí kovářovi výheň. Poradí si mlynář se škodolibým šotkem? A komu pomůže švec Janek nebo krajkářka Rozinka?
Nebojte, v našich příbězích všechno dobře dopadne, jak už to ve světě pohádek bývá…

Řemeslné pohádkyŘemeslné pohádky nezklamaly. Děti se můžou těšit na 16 krátkých vyprávění, tak akorát před spaním, kde hlavní hrdinové jsou kouzelné bytosti, které z větší části zaškvařují, dělají neplechu, no… prostě zlobí, ale vždy se vše v dobré obrátí.

Každé vyprávění ze všech šestnácti v sobě ukrývá nějaké kouzlo nebo magii. Ať už je to šotek, který plive jedovaté sliny, kouzelná vílí nitka, která rozpozná dobré od zlých lidí nebo máma medvědice, která krade svačiny.
Každá pohádka je krátká, jednoduše pochopitelná i pro ty nejmenší a napsána jasně, bez těžkých slov, takže věřím, že i ti nejmenší posluchači nebo čtenáři nebudou mít problém.

„Uzlík sem a uzlík tam,
teď to hezky zamotám.
Motýla i růžičku
vyšiju za chviličku.“

Řemeslné pohádky nejsou jen krásným vyprávěním, ale jsou plné i skvělých ilustrací, které mají takříkajíc šťávu a šmrnc. Děti v každém vyprávění objeví jeden velký a jeden malý obrázek, jsou barevné, jsou veselé, jsou jasné, všeříkající, takže není problém poznat meluzínu, kolébku nebo vodníka.

Pokud hledáte knížku, kde budou krátké pohádky, buď pro začínající čtenáře nebo vhodné pro předčítání před spaním, tak Řemeslné pohádky jsou ty správné. Jsou nejen zábavné, ale také poučné. A určitě budou děti bavit.

Hodnocení: 100 %Řemeslné pohádky

 

Název knihy Řemeslné pohádky
AutorSandra Dražilová-Zlámalová
ŽánrPohádky
  
Nakladatelství Bambook
Rok vydání2021
Počet stran72
ISBN978-80-271-3187-7
  
Nákup knihy www.bambook.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Bambook

Knihy s logem Grada vycházejí v České republice již od roku 1991. Nabídka společnosti pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Vydává např. tituly s právní tematikou, ekonomické, z oblasti financí a účetnictví, psychologické, zdravotnické, s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví atd.

Značka Bambook je určena všem dětským čtenářům. Nabídkou dětských knížek provází její maskot, pandí kluk Bambook, který seznamuje děti se světem čtení a příběhů.

www.bambook.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)