Parní víkend v Rosicích

Parní víkend v RosicíchO víkendu 19. a 20. června 2010 bude u Muzea na nádraží v Rosicích nad Labem znít syčení páry a cítit vůně kouře a oleje.

Pardubický spolek historie železniční dopravy zde uspořádá již tradiční setkání strojů poháněných parou, ale i další techniky. K vidění bude řada činných i nečinných parních strojů, strojků, kotlů, historický nákladní automobil Praga Piccolo z roku 1928 a výstava fotografií s tématikou parních lokomotiv.

Mimo jiné budete moci vidět nově opravený historický kotlový vagón spolu se dvěma dalšími historickými nákladními vozy. V provozu bude také zahradní železnice LGB. Děti si budou moci vyzkoušet jízdu na minivláčcích. Nebudou chybět ani vlaky motorové. Historický motoráček M131.1133 “Nataša” z roku 1949 se v sobotu dvakrát vydá do Slatiňan a zpět. Během pobytu motoráčku ve Slatiňanech bude zřístupněna připravovaná expozice původního strojního vybavení včetně historického parního stroje a kotle ve zdejší nádražní vodárně. Perličkou akce pak bude večerní osvětlení muzea, které obstará historický naftový motor Slavia.

Více na www.pshzd.cz.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.