Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Pečlivě dávkované slovenské legendy se vrací na Benátskou!

27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem se koná v termínu 25. – 28. července 2019 v areálu ve Vesci u Liberce.

Hned první festivalový den (čtvrtek 25. 7.) se v rámci „večírku pro nedočkavé“, který je v tomto ročníku koncipován jako hudební pocta legendě Karlu Gottovi, dočkají návštěvníci koncertního setu jedné ze slovenských hudebních ikon – Petera Nagyho.

V pátek přijede zahrát Richard Müller v doprovodu jedenácti hudebníků včetně tří vokalistek, trubky, trombónu a saxofonu. Známé skladby zde zazní jak ještě nikdy předtím, slibuje: „My vždy hrajeme naplno. Věřím, že si společně s publikem uděláme krásný večer a budeme se bavit. Zahrajeme největší pecky, ale i písně, které mám rád já osobně. Věřím, že to bude krásný večer. Na Benátskou se rád vracím právě kvůli úžasné atmosféře!“ Čí vystoupení si Richard Müller rozhodně nechce nechat ujít? „Rád bych viděl Mistra Karla Gotta, Lenny, Annu K. a Václava Neckáře.“

Na sobotní večer se chystá kapela No Name, která je se zdejším krajem a festivalem úzce spjatá. Igor Timko vysvětluje: „Nedávno jsme stihli zaběhnout na hokejový zápas s nastávajícími manželi, kteří chtěli, abych je přijel oddat J. Navíc historicky za zdejší „Tygry“ hráli mnozí Slováci: Radivojevič, Lašák … Takže je super vědět, že v Liberci jsou našinci bráni jako vlastní.“

No Name mají i s festivalem Benátská! nezapomenutelný zážitek: „Status Quo nás požádali, abychom si s nimi vyměnili pořadí koncertů a mohli vystoupit před námi, pospíchali s odjezdem mimo Českou republiku. Bylo logické, že jsme služebně starším a slavnějším kolegům vyšli vstříc. Nakonec jsme se ale dozvěděli, že ze Status Quo nikdo neodjel hned, ale naopak si náš hudební set užili, podívali se na celý a natáčeli si ho, takže to potěší, že J.“

No Name a Richard Müller mají také několik společných věcí – nemají rádi povinnost platit složenky a nejlepší rada, kterou v životě dostali je: žij a nech žít.

 

 

Během 27. ročníku vystoupí: IMT Smile, Chinaski, Čechomor, Lenny, No Name, Václav Neckář a Bacily, David Stypka a Bandjeez, Ben Cristovao a další.

Výhodnější už to nebude! Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem pořídíte do konce dubna za 1490,- Kč v předprodeji na www.benatska-vstupenky.cz.

Festival Benátská! s Impulsem se nachází v nádherném areálu ve Vesci u Liberce. Pořadatelé zajišťují pro návštěvníky pestrý a zábavný program pro celé rodiny.  Nabízí doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddychové zóny, dětský koutek a spoustu dalších věcí.


Benátská! s Impulsem je Čistým festivalem. My odpad třídíme!

Benátská! s Impulsem je bezbariérovým festivalem.
Na Benátskou! s Impulsem můžete i se stanem či karavanem.

 

www.benatska.cz

Facebook | Google+ |Twitter

Youtube | Instagram

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk