Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Hokejoví fanoušci vyhlíží vrchol mistrovství světa

Hokejový šampionát na Slovensku se přehoupl přes svou polovinu a před námi jsou ty nejsledovanější a nejdůležitější bitvy. Vše začíná již dnes, a to čtvrtfinálovými zápasy.

Český národní tým prošel bratislavskou skupinou B velmi dobře. Ze sedmi zápasů si připsal šest výher a se skóre 39:14 skončil na druhém místě. Vítězem skupiny se stal prozatím jediný neporažený tým turnaje, Rusko. Dalšími postupujícími do čtvrtfinále jsou Švédové a Švýcaři. Oba týmy se ale budou muset na čtvrtfinálové boje stěhovat do Košic, zatímco Rusko společně s českým národním týmem zůstanou v Bratislavě. V elitní skupině se udržela Itálie, která v rozhodujícím zápase porazila na nájezdy Rakousko.

Skupinu A hranou v Košicích ovládli Kanaďané. Největší favorit skupiny, USA, postupuje do čtvrtfinále až ze čtvrtého místa a utká se s Ruskem. Postupovou pozici si vybojovalo také Německo. V klíčovém zápase se Slovenskem dokázali Němci otočit skóre v posledních dvou minutách, čímž domácímu týmu doslova vyfoukli naděje na postup. Německo skončilo ve skupině na třetí pozici, což znamená, že bude soupeřem Česka. Z druhé pozice postoupilo Finsko a již ve čtvrtfinále uvidíme severské derby. Velkým překvapením skupiny je záchrana Velké Británie v elitní skupině. Britové se zachránili díky velkému obratu proti Francii, která naopak elitní skupinu MS opouští.

Čtvrtfinálové zápasy:
16:15 Kanada vs. Švýcarsko v Košicích
16:15 Rusko vs. USA v Bratislavě, ČT Sport
20:15 Finsko vs. Švédsko v Košicích
20:15 Česko vs. Německo v Bratislavě, ČT Sport

Poprvé se letos neurčí semifinálové dvojice pomocí předem určeného pavouka. Pořadí ve skupině bude mít vliv i na semifinálové zápasy.

foto: www.ceskyhokej.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.