Pátek, 24.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

Perlové šperky: trend, který ovládl letošní sezónu

Perly jsou jasným důkazem toho, že nadčasová krása nikdy nevyjde z módy. Ve zlaté éře 50. let zdobily ty největší hollywoodské hvězdy, a svůj další velký boom zažívají právě teď. Rozdíl mezi perlami dříve a dnes je jednoznačný. Zatímco ještě donedávna byly vyhrazené pro formální příležitosti a honosné události, nyní si je můžeme dopřát i se svými oblíbenými džínami. Perlové šperky mají mnoho podob a stejně tolik existuje způsobů, jak je kombinovat s každodenním outfitem. Oblíbili si je i muži, a to nejlépe v podobě krátkého náhrdelníku. Zajímá vás, jak skloubit tento trend s vaším šatníkem? Inspiraci najdete v tomto článku.

 

Perlové šperky (zdroj: KLENOTA.cz)

Perlové přívěsky

Na první seznámení s perlami je vhodné začít jemně, a to třeba s perlovým přívěskem na tenkém řetízku. Pro minimalistický look si vystačíte pouze s ním. Doplnit ho můžete monochromatickým outfitem nebo jednoduchými černými šaty. U šperku, který stojí na jediné perle, se může vyplatit zainvestovat do kvality, třeba v podobě pravé Akoya perly. Ta se vyznačuje dokonalým hedvábným leskem a bezchybným tvarem.

 

 

 

Perlové náušnice (zdroj: KLENOTA.cz)

Náušnice

Perlové náušnice jsou klasikou mezi šperky. Nyní se ale kromě jednoduchých pecek dostávají do středu pozornosti výraznější typy náušnic, v čele s většími barokními perlami. Tyto perly mají nepravidelný tvar a každá z nich je naprostým originálem. Pokud vám připadají kulaté perly příliš formální, barokní by pro vás mohly být to pravé. Velmi efektní a zároveň stále decentní, jsou dlouhé řetízkové náušnice zakončené perlou.

 

 

 

Náhrdelník (zdroj: KLENOTA.cz)Náhrdelníky

Náhrdelník patří mezi ikonické perlové šperky. Aktuálně je nejvíce trendy perlový choker ke krku, který hravě můžete kombinovat s dalšími řetízky různých délek z vaší sbírky pro vrstvený vzhled. Čím větší perly zvolíte, tím výraznější look získáte. Další možností je pořídit si univerzální dlouhou perlovou šňůru, kterou si můžete dvakrát omotat kolem krku nebo několikrát obtočit kolem zápěstí.

Náramky

S perlovým náramkem budete v každé situaci vypadat upraveně a elegantně. Kromě klasických náramků z perel můžete zvolit jemnou a sofistikovanou verzi s jedinou perlou doplněnou o řetízek a komponenty ze zlata. Takový šperk budete s radostí nosit každý den, aniž by vám omrzel.

prsten (zdroj: KLENOTA.cz)Prsteny

Zapojit trendy do hry můžete také s pomocí prstýnku s perlou. Nechybí vám náhodou ve šperkovnici nějaký výraznější koktejlový prsten? Tuto roli zastane na jedničku zlatý prsten s luxusní tahitskou perlou doplněný diamanty, který se stane nadčasovým klenotem ve vaší sbírce.

Není pochyb o tom, že perly ovládly svět módy a staly se trendem, který jen tak nepomine. Skvělý výběr klasických i moderních perlových šperků najdete u české značky ateliér KLENOTA. Nechte se zlákat jejich zářivým leskem a noste je tak často, jak se vám jen zlíbí.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.