Petice za lepší počasí

Spoluobčané, jistě i vy si uvědomujete, že počasí v současné době ani zdaleka neodpovídá našim přáním a tužbám. Vánoce bývají na blátě, v létě republiku sužují tropická vedra a sucho, často přicházejí ničivé povodně a vichřice. V souvislosti s migrační vlnou nově začínají naši líbeznou krajinu pustošit exotická tornáda. Na jaře devastují úrodu mrazy, zdražují tak ovoce a tím pádem i veškeré produkty plné vitamínů, například šampaňské.

Takhle by to, hergot, dál nešlo! Takto jsme si demokratickou společnost nepředstavovali! Za tohle jsme přece nebojovali! No, řekněte, kdo si v naší republice vůbec může přát třeba uragán? Snad jen nějaký pošahaný extremista!

Nepochybně je třeba jednat! Platíme si daně, spoustu daní a za ně stát není schopen garantovat ani trochu solidní počasí. Péči o něj svěřil neschopným meteorologům. Pravda, o počasí toho jsou schopni navykládat spoustu, ostatně, kdo by to za ty prachy nedělal! Přitom sotva řeknou, jak bude zítra, a to se ještě často netrefí. Natož aby předpověděli, jestli bude pršet za týden, za měsíc nebo dokonce za půl roku. Nám ale nejde o pouhé předpovědi. Na co nám je pasivní podřízenost přírodě?! Musíme přeci vystupovat aktivně, nelze jen čekat, že nám něco jen tak spadne z nebe do klína, případně i jinam.

Jsme pro to, aby bylo zřízeno ministerstvo počasí, které by garantovalo jeho optimální podobu během roku. Aby zajistilo počasí, které nebude rolníkům sabotovat jejich práce, které nebude každoročně šokovat silničáře, které umožní optimální rekreaci nás, daňových poplatníků.

Rozhodně bych se nespoléhal na Evropskou unii. Ta má svých starostí dost. Aktuálně například řeší správný úhel zakřivení rohlíků a na počasí nemá čas. Navíc by nás mohly přehlasovat jižní národy, které by se sobě vlastním temperamentem klidně schválily celoroční vedra. Nebo třeba seveřané, milovníci rampouchů a ledových ker. To bychom pak celý rok zápasili se sněhovou kalamitou!

Jen ať si každý stát diriguje své počasí sám! Věříme, že se brzy toto téma dostane i do volebních programů politických stran. Ať po zásluze vyhraje strana s nejlepším meteorologickým harmonogramem!

Nejdemokratičtějším řešením by zajisté bylo provádět každoroční referendum! Ať si lidé zvolí, jaký chtějí mít rok! Když se jim přejedí vedra, tak ať je chladněji. Samozřejmě, že nebudou spokojeni úplně všichni, ale tak prostě funguje demokracie. Vždycky se najdou nějací kverulanti, kterým vadí cokoliv.

Ta rozumná část národa mi zcela jistě dá za pravdu, že s počasím by se konečně mělo něco dělat. Nenechme se šikanovat deštěm, bouřemi, záplavami a větrem! Vezměme osud do vlastních rukou! Zařaďme právo na pěkné počasí i do Listiny základních práv a svobod!    

Sakra, vždyť dnes jsme v takovém svrabu, že můžeme být rádi, že vůbec nějaké počasí ještě je!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Petr Boček

Archivář, horrorista a humorista.