Petr Boček: Mízožravci

Martin Novák, zdrcený smrtí těhotné přítelkyně, se vrací do rodného města uložit urnu s babiččiným popelem. Opravdu přináší smrt svým blízkým? Nebo za tím vězí něco jiného? A co všechno má na svědomí tajemný spolek Ochránců Háje, který se táhne historií města jako jedovatý had? Proč jsou díky němu vzpomínky z dětství temnější, než by měly být? Vždyť už tenkrát umírali lidé…

První hororový román chrudimského rodáka Petra Bočka právě vychází v nakladatelství Golden Dog. Románové město Černý Kostelec, které se už objevilo v autorově novele Hrobořadí, je vzdáleně inspirováno Chrudimí, její nedávnou historií, městskými legendami i démonickými pověstmi.

 

 

Petr Boček (*1967 Chrudim)  

Chrudimský archivář žijící v Lanškrouně, autor řady historických a vlastivědných článků a publikací (Letecká Chrudim 1871-1925, Letecká Chrudim 1926-1939, Chrudimské letopisy, Filmová Chrudim II, Chrudim-vlastivědná encyklopedie, Filmové a televizní Chrudimsko). Kromě tematiky filmu a letectví se zabývá problematikou démonických pověstí (Pověsti Lanškrounska, Panoptikum strašidel a tajemných míst Lanškrounska, Strašidla chrudimská). Spolu s Miloslavem Zubíkem se věnuje psaní humoristických textů (Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti, 2015) a hororových povídek (Mrazivé příběhy, 2012, Výprodej nočních můr, 2014, Nekrosarium, 2018). Několik z nich se dokonce dočkalo divadelního provedení. Horory tato dvojice publikovala též v časopisech Král Horror a Howard, ve všech osmi Antologiích českého hororu dále v antologiích Poslední polibek (2016), Za tebou (2016) a Sto hororů ve sto slovech (2016). S Honzou Vojtíškem společně napsali povídku V pokoji do jeho Sešívanců (2018). Petr Boček je spoluautorem scénáře k mysteriózní parodii Chrudimátor (2011), v níž si i zahrál. Samostatně vydal hororové romaneto Hrobořadí (2016) a hororové povídky v antologiích Ve špatný čas na špatném místě (2017), Může se to stát i vám (2018) a Dokud nás smrt nerozdělí (2019). Mízožravci jsou jeho prvním románem. V současné době připravuje novou sbírku hororových povídek a knížku humoristických textů.

 

 

 

Název knihy Mízožravci
AutorPetr Boček
Žánrhorory
  
Nakladatelství Golden Dog
Rok vydání2019
Počet stran294
ISBN978-80-88067-13-9
  
Nákup knihy www.goldendog.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivkua další žánrovou literaturu. Jedním z cílů je podpořit české hororové autory a vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

www.goldendog.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.