Středa, 21.2.2024
KnihyKultura

Audiotéka slaví 8. rok na českém trhu! Jaké audioknihy se poslouchaly v uplynulém roce?

Během narozeninových oslav nabízí Audiotéka bestsellery za 149 Kč.

Před osmi lety vstoupila Audiotéka na český trh audioknih netradičně, pouze s digitálním formátem audioknih: e-shopem a mobilní aplikací. Dnes při poslechu audioknih v mobilní aplikaci Audiotéka relaxují, pracují nebo cestují sta tisíce posluchačů. Na výběr mají z více než 4 700 titulů, ze kterých přes dvě stě vydala Audiotéka sama. Audiotéka nyní zve na oslavu narozenin – v úterý 8. 10. bude možné pořídit tisíce audioknih za narozeninových 149 Kč.

Za posledních 12 měsíců přibylo do Audiotéky přes 700 titulů. Mezi posluchači jsou nejoblíbenější detektivky a thrillery, po kterých následuje kategorie fantasy a sci-fi, na třetím místě popularity jsou audioknihy ze žánru osobního rozvoje. Nejposlouchanější audioknihou uplynulého roku se stalo Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le amerického autora Marka Mansona.

Audioknihy, které kralovaly osmému roku Audiotéky

Nejprodávanější audiokniha Důmyslné uměníZ kategorie detektivek a thrillerů je zároveň nejprodávanější spisovatel na Audiotéce, a to Vlastimil Vondruška – autor historických detektivek. Druhým neoblíbenějším autorem je Jo Nesbo, popularitě se těšila především jeho audiokniha Žízeň.

Na vrcholu žebříčku fantasy a sci-fi se tradičně drží série Zaklínač od Andreje Sapkowského, následována Hraničářovým učněm Johna Flanagana, kterého pravidelně načítá Matouš Ruml. Nedávno si své početné publikum posluchačů našla na Audiotéce také audiokniha Naslouchač – první díl z rozepsané pentalogie české autorky Petry Stehlíkové. Skokanem roku, který spadá také do zmíněné kategorie, je spisovatel František Kotleta, který se dostal na páté místo nejprodávanějších autorů.

Do žánru osobního rozvoje patří nejposlouchanější audiokniha uplynulého roku, a to Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le. která zaujala posluchače svým upřímným a netradičním přístupem mezi motivačními audioknihami. Druhou nejprodávanější audioknihou žánru osobního rozvoje je Faktomluva následovaná nadčasovým bestsellerem Čtyři dohody.

Mezi humornými audioknihami bodoval Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět, kterého načetl jeden z nejpopulárnějších interpretů Martin Stránský. Velké pozornosti posluchačů se těšila i audiokniha Hod mrtvou labutí Ondřeje Hübla v intepretaci herců Dejvického divadla.

V literatuře faktu vedl loňský bestseller Boss Babiš Jaroslava Kmenty, který klesl na druhou příčku nejprodávanějších audioknih posledních 12 měsíců. Z novinek uplynulého roku zaujala posluchače audiokniha Leonardo da Vinci populárního autora biografií Waltera Isaacsona nebo audiokniha Sapiens izraelského profesora Yuvala Noaha Harariho.

 

Sleva

 

Audiotéka

 

O Audiotéce:

Audiotéka je největší distributor audioknih v České republice a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace. Svým uživatelům nabízí audioknihy vlastní produkce a dalších 180 vydavatelů. V nabídce má více než 4 700 titulů nejrůznějších literárních žánrů, audio verze populárních časopisů. Na českém trhu je Audiotéka již osmým rokem.

 

audioteka.com

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.