Středa, 22.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

Červnová PEVNOST si to vyříká s bohy i démony

Přichází nový God of War. A s ním… no, zákon to tak ouplně nebude, ale ultimátní řežba ano. Vše, co jste o slavné videoherní sérii chtěli vědět, ale z obav o svůj život či tělesné části jste se neodvažovali zeptat, vám servírujeme my. Protože Kratos je na naší straně! Z antické drsárny jsme si pak odskočili za dinosaury – chystá se další Jurský park, kde se určitě bude zase hodně utíkat na jehlových podpatcích, ale hlavně se opět setkáme s našimi přerostlými strašnoještěráky. T-Rex a velociraptoři pochopitelně v ceně. Schválně, bude to stejný hit jako minule? Teď už každopádně víme, jak si vedli AvengersDeadpool, na které se podíváme ve velkých recenzích. A rozhodně slušně to má rozjetý HBO s druhýma řadama pecek WestworldPříběh služebnice.

Ale hurá na literaturu. Zaujali vás Nesmrtelní z Meluhy? Máme pro vás exkluzivní rozhovor s autorem. A pak hafo trafo článků – od průřezové sbírky povídek George R. R. Martina (Snové písně jsou pecka, vážení, ale o tom snad nikdo nepochyboval, ne?) přes návrat do světa mrazivého Pohraničí v knize Ledová citadela až po nářez ze současného Stockholmu ve Ztracených. A spousta a spousta dalších. Věděli jste, že třeba Janě Rečkové vyšla drásavá kniha Kvalita života? Nebo že OneHotBook rozjelo sérii audioknih Zeměplocha? A co ta hromada novinek a recenzí? Třeba na vikinskou rubačku jménem Hladová smečka?

Zklidníme trochu v komiksech, co vy na to? Máme tu náš strip, máme tu Magion, recenze a máme tu velké povídání o Barbarelle, předchůdkyni a velkém vzoru všech erotických komiksů. Doporučujeme. Stejně jako článek Míly Lince o historii rodu Windsorů, ke kterému přidáváme i rozborku knihy, která vychází ku příležitosti respektovaného seriálu The Crown. Královská rodina je vážná věc… takže to na závěr logicky vyvážíme reportem o tom, co se dělo na Světě knihy. Pak ještě omrkněte novinky z YouTube a geekské. Tak prima a cool čtení!

 

Pevnost 6-2018

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

 

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz