Pátek, 24.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

Červencová PEVNOST s pílí mravenčí a bodavostí vosí!

Že ten titulek zní divně? No aby ne, když se do kin řítí Ant-Man a jeho kámoška Wasp aneb Mraveneček a Vosička. Tihle marveláčtí superhrdinové nabídnou zase trochu jiný biják, ideální odlehčení po megalomansky epických posledních Avengers. Takže sem s nimi a my vám jako bonus servírujeme ještě pořádnou informační masáž k jejich komiksovému původu (kde teda jde o hodně velká zvířata!). Na zábavné vlně ještě zůstaneme s ohlédnutím za sólovým příběhem Hana Sola a skvělou projekcí v kině Lucerna. A pak přitvrdíme v dánské seriálové depce Rain a následně si pěkně shrneme, co všechno víme o poslední řadě Hry o trůny.

A pak hurá za orky a démony a vůbec fantasy havětí. Přichází totiž další Kroniky světa známého jako WarCraft. A je to pořádně nabušený, bohatě ilustrovaný skvost, který rozhodně musíte mít! Nebo máte raději dobrodružství jedné podivuhodné knihovnice? Prosím, máme pro vás Hořící stránku. Ale také skvělou sci-fi Přestupní stanice a dystopické Zrcátko. Vychází ovšem také dvě fantasy ságy, které nám nedaly v redakci spát. Anthony Ryan se vrací s Ohněm probuzení, což po špičkové Písni krve slibuje být jedním z titulů roku. A Stín věcí ztracených bude asi velkým konkurentem. Prostě epika vrací úder za úderem, přátelé a drazí. Ale nezanevřeli jsme ani na domácí fantastiku. Mrkněte do povídek a pak třeba také na rozhovor s autorem skvělého Krvavého pohraničí Vladimírem Šlechtou.

V komiksech vám pak naservírujeme trochu snivé i šílené erotiky a jednu temnou hororovou jízdu po morem zpustošené Evropě… a pak honem do videoher, kde jsme si připravili to nejlepší z E3. Pro vytahování v hodinách dějepisu pak poslouží ohlédnutí Míly Lince za procesy se zvířaty. Ano, se zvířaty. Je to zajímavé čtení. A taky děsivé. No a krom toho tu máme… recenze, novinky, odhalené vydavatelské plány, report ze světa YouTube i skvělého komiksového setkání v klubu Cross aneb letošního CrweconuProstě jen to nejlepší!

 

Pevnost 7 2018

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

 

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz