Zářijová PEVNOST září

PŘÍSNĚ TAJNÁ A TAJEMNÁ JAK HRAD V KARPATECH JE PEVNOST PRO MĚSÍC ZÁŘÍ, KTEROU VÁS PROVEDOU FEŠÁCI Z AGENTURY KINGSMAN A DALŠÍ HRDINOVÉ ZE VŠECH KOUTŮ FANTASTICKÉ GALAXIE.

Taky bychom si přáli, aby nám slušely obleky jako KINGSMANŮM, ale protože se tak nikdy nestane, raději o nich budeme psát. Stejně tak nám bylo ctí věnovat se projektu KRÁLOVÉ VIDEA, který v našich stařeckých dušičkách rozžehnul uhlíky nostalgie.

A kdo se radši bojí, ten by určitě neměl vynechat LOVECRAFTOVU ZEMI v seriálové sekci. To už ale na temporální brány klepou ČASOVLÁDCI, skvělá novinka od Martina Sládka, se kterým jsme si střihnuli i velký rozhovor. Mimochodem, když už zazněl ten strach, znáte IMAGINÁRNÍHO PŘÍTELE od Stephena Chboskyho? S průměrné fantasy se v tomto románu vyklube vysoce nadprůměrný horor.

PŘED BOUŘÍ od Zuzany Hartmanové zase přináší svět Krys apokalypsy, v němž se snoubí magie s technologiemi a kde se bohové proměnili na démony. Povídkami pak do nového čísla přispěli Jan Hlávka, Martin Paytok a Václav Vágenknecht.

A jedeme dál: u příležitosti vydání TARANITOVÉHO TRIPTYCHU s námi pohovořil mistr retro steampunku Leonard Medek. Představíme si podzimní novinky ČESKÉ YOUNG ADULT FANTASTIKY. Zároveň vás seznámíme s pragokalyptickým Janem Urbanem, s Danielem Tučkem, který zná vůni Pelyňku, a s Janem-Markem Šikem, jemuž není cizí žádný Rituál. Zavzpomínáme na SIN CITY a nesmíme opomenout ani METABARONY od Alejandra Jodorowského.

Asijská animovaná sekce se hrdě hlásí k SATOŠIMU KONOVI. V historii zabrousíme k tajemnem opředeným počátkům americké maríny. Poznáme nebeského krále Chunga Chuo-sioua. V Hlasu fandomu si povíme víc o nadcházejícím ŽIŽCONU, KNIHEXU, opláčeme spolu letošní POTTERFEST, dáme slovo našemu milovanému VĚDÁTOROVI, a navíc vás upozorníme na důležité novinky v XB-1.

A ani tohle není vše. Jak vidíte, ani před PevnostCon jsme se neflákali, a proto vám můžeme nabídnout zcela plnotučné vydání vašeho oblíbeného průvodce fantastickými světy.

Ať se vám nová Pevnost líbí.  #casopispevnost #pevnostvladne

 

Pevnost 9-2020 obálka


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz