Po dlouhé pauze reprezentační akce, začíná Liga národů

Více než deset měsíců byla reprezentace v nečinnosti. Neuskutečnil se žádný sraz, soustředění ani přípravný zápas, o odsunutí EURA na příští rok nemluvě. Za vším hledejte pandemii koronaviru. Nyní se snad blýská na lepší časy, startuje nový ročník Ligy národů

Liga národů před dvěma lety nahradila klasické přátelské duely a přináší prestižnější model přípravy na vrcholné akce. Nejen, že týmy soutěží o nasazení do kvalifikace o MS, ale také se mohou na šampionát z Ligy národů probojovat. Český tým naskočí do druhého ročníku Ligy národů z celkově dvacátého místa, které jako poslední zaručuje nasazení ze druhého výkonnostního koše. Cílem svěřenců Jaroslava Šilhavého bude dle jeho slov udržení v tomto výkonnostním koši.

Rozdílem oproti poslednímu ročníku je rozšíření skupin ze tříčlenných na čtyřčlenné. Česká reprezentace se ve 2. skupině Ligy B utká se Slovenskem, Skotskem a s Izraelem. První zápas se odehraje v pátek 4. září, kdy budeme sledovat derby se Slovenskem. Zápas začíná ve 20:45 v Bratislavě. V pondělí, 7. září, se pak Češi představí na domácí půdě. V Olomouci ve stejný čas přivítají Skotsko. Oba zápasy bude vysílat ČT Sport.

Nominace na zápasy se Slovenskem a Skotskem:

brankáři: Kolář, Pavlenka, Vaclík

obránci: Bořil, Brabec, Coufal, Čelůstka, Hovorka, Kalas, Kúdela, Matějů

záložníci: Darida, Dočkal, Hložek, Jankto, Kalvach, Král, Masopust, Provod, Souček, Ševčík

útočníci: Krmenčík, Schick

foto: sport1tv.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.